Dev Bitcoin Borsaları, Bu 2 Altcoin’i Listeliyor! “Fiyat Artabilir”

Kriptocat Haber Editörü
Dev Bitcoin Borsaları, Bu 2 Altcoin’i Listeliyor! “Fiyat Artabilir”

Kripto para platformları Coinbase ve eToro, 2 yeni altcoin projesini listeliyor. Lider stablecoin Tether’ın USDT’si, Coinbase Pro’dan sonra şimdi de Coinbase’ye eklendi. eToro ise yatırımcılardan gelen yoğun talep nedeniyle Dogecoin (DOGE)’i platformuna eklediğini duyurdu. Bu hamleyle Dogecoin fiyatı dünya çapında 20 milyon kayıtlı yatırımcıyı ağırlıyor.

Coinbase lider stablecoin Tether’ı listeliyor!

Popüler Bitcoin ve kripto para platformları Coinbase ve eToro, 2 yeni altcoin projesini listeliyor. Artık Coinbase, Coinbase.com’da ve Coinbase Android ve iOS uygulamalarında Tether’ı (USDT) destekliyor. Borsanın açıklamasına göre, Coinbase müşterileri artık USDT satın alabilir, satabilir, dönüştürebilir, gönderebilir, alabilir veya depolayabilir. USDT, New York Eyaleti hariç, genellikle Coinbase destekli bölgelerde satışa sunulacak. 

Tether (USDT), ABD doları ile aynı değeri korumayı amaçlayan birkaç Blockchain’de bulunan bir stablecoin’dir. Tether’in arkasındaki şirket, Tether Limited her USDT’yi tamamen destekleyen rezervlere sahip olduğunu iddia ediyor. 2021 itibariyle USDT, 30 milyar doları aşan piyasa değeri ile dünyada en çok kullanılan stablecoin’dir. Ancak Coinbase şu anda yalnızca Ethereum  Blockchain’i üzerinde çalışan ERC-20 USDT’yi destekliyor.

Dev Bitcoin Borsaları, Bu 2 Altcoin’i Listeliyor! “Fiyat Artabilir”

eToro popüler altcoin Dogecoin’i listeliyor!

Çevrimiçi ticaret platformu eToro, DOGE’yi 20 milyon kayıtlı kullanıcısına sunacağını duyurdu. Ticaret uygulaması, piyasa değeri itibariyle dünyanın en büyük beşinci kripto para birimi olan DOGE’de ticarete izin vermediği için kullanıcıların eleştirileriyle karşı karşıya kaldı. Diğer platformlar ve borsalar, kısmen kayda değer volatilite ve Nisan ayındaki %70 düşüş gibi büyük kayıp potansiyeli nedeniyle DOGE listelemesi için direndi. 

Kısa süre önce kullanıcılara gönderdiği bir e-postada eToro, altcoin projesini listelediğini duyurdu ve kararı, şu anda toplam 19 kripto parayı içeren “kripto hizmetlerinin daha da genişletilmesi” olarak nitelendirdi. Alım satım uygulaması, “markalaşmanın altında, Dogecoin’in sağlam teknik temellere dayandığını” söyledi. EToro’nun kararı, DOGE’nin benimsenmesi ve erişilebilirliği için önemli bir adımdır. EToro kararı sektörde çekiş kazanırsa bazı analistlere göre, Dogecoin fiyatı orta vadede ralliyi uzatabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.