Derecelendirme Devi: Vahşi Altcoin Sezonu Geliyor! Bu Altcoin’de Yeni Başlıyoruz

Kriptocat Haber Editörü
Derecelendirme Devi: Vahşi Altcoin Sezonu Geliyor! Bu Altcoin’de Yeni Başlıyoruz

Bitcoin ve altcoin piyasası son aylarda güçlü yükseldi. Analistlere göre, eğer piyasa tarihsel modelleri taklit etmeye devam ederse, bu yıl en büyük altcoin boğa koşularından birine tanık olabiliriz. Önde gelen bir kripto para derecelendirme kuruluşu olan Weiss Crypto Ratings, yeni bir açıklamada yükseliş iddialarını destekledi.

Weiss Crypto Ratings: Bu yılki boğa sezonu pazarı yeni seviyelere taşıyabilir

Bir Twitter gönderisinde paylaşıldığı üzere Weiss Crypto Ratings, Ethereum’un (ETH) piyasayı yükseliş trendine götürdüğünü düşünüyor. Bağlam açısından altcoin sezonu, altcoin piyasası için çok beklenen döngülerden biridir. Altcoin sezonu genellikle pazarın talebinde üstel bir hareketten önce gelir. Yatırımcılar daha sonra hızla panik moduna geçer ve bu onları varlıklarını güvence altına almaya ve alternatif varlıklardan kazanç elde etmeye zorlar. Bu genellikle Bitcoin’den Ethereum’a fon çıkışına neden olur ve zamanla birçok kripto para fonların dışa akışından yararlanmaya başlar.

Derecelendirme Devi: Vahşi Altcoin Sezonu Geliyor! Bu Altcoin’de Yeni Başlıyoruz

Weiss Crypto Ratings tarafından yayınlanan bu model, analistlere göre piyasanın hala izleyebileceği bir modeldir. Ve bugünün pazarı ile 2017 pazarı arasında önemli bir fark olsa da bazı eski geleneklerin hala uygulanmakta olduğu ihtimali tartışılamaz. Weiss Crypto Ratings  “Bu altcoin sezonu, 2017’den çok daha vahşi gibi görünüyor. Geleneksel altcoin döngüsü bu sefer doğruysa, o zaman ETH’deki bu harekete yeni başlıyoruz.” dedi.

Weiss Crypto Ratings: Ethereum, piyasayı altcoin sezonuna götürüyor

Piyasanın alternatif kripto paralarda boğa sezonuna gittiği zamanı haritalandırmak için Weiss tarafından paylaşılan grafik kullanışlı görünüyor. İlk olarak, fiat’tan Bitcoin‘e nakit transferi yılın ilk çeyreği boyunca gerçekleşiyor. Fonların Bitcoin’den büyük harflere doğru hareket ettiğini görecek ikinci model, mevcut piyasa hareketinde belirgindir.  Halihazırda Bitcoin, 2018’den bu yana ilk kez %50.6’ya ulaşan hakimiyeti 50.000 doların üzerinde tutmakta zorlanırken, Ethereum arz düştükçe başarılı bir şekilde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.600 dolara ulaştı. Yakın vadede analistlere göre, Ethereum’un arkasındaki diğer altcoin’lerin döngünün sonunda önemli ölçüde artmasını bekleyebiliriz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.