Deneyimli Analistten Şoke Eden Tahmin: Bitcoin 12 Bin Dolara Düşebilir!

Kriptocat Haber Editörü
Deneyimli Analistten Şoke Eden Tahmin: Bitcoin 12 Bin Dolara Düşebilir!

Bitcoin ve kripto para analisti MagicPoopCannon, Bitcoin’in 50 bin doların altındaki son düşüşle birlikte ayı piyasasına girmesinin olası bir senaryosunu araştırdı. Magic’e göre, Bitcoin şu anda 50 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor. Bu durum bir zayıflık işareti olarak görülebilir. Magic bu senaryoyu şu şekilde açıklıyor.

Şu anda düşüşte nötr durumdayım. Ancak BTC 50 günün üzerine geri dönebilir ve günlük olarak daha yüksek ve yüksek düşükler yapmaya başlarsa, daha fazla yükseliş olacağını düşünüyorum. Şu anda, tükenmiş görünen bir piyasada giderek daha fazla zayıflığın geliştiğini görüyorum.

Magic ayrıca, Bitcoin bir ayı piyasasına girerse, 12.000 Dolar veya 15.000 Dolar’a kadar düşme ihtimalinin yüksek olduğunu da sözlerine ekledi.

Belki Tesla, Bitcoin (BTC)’nin zirveye çıkmış olabileceğini fark etti

Tesla’nın bir araba ödeme seçeneği olarak Bitcoin’in sonunu ilan etmesi nedeniyle son satışlarla ilgili olarak, Magic şaka yollu bir şekilde hareketin muhtemelen elektrikli otomobil şirketinin BTC’nin bir zirveye yakın olduğunu fark etmesi veya zaten zirveye çıkmış olması nedeniyle olduğunu belirtti. Böyle bir teorinin arkasındaki mantığı aşağıdaki ifadeyle açıkladı:

Birisi onlara BTC ile ödeme yaparsa ve onu ayı piyasasında elinde tutarsa, hızla değer kaybeden varlıkları elinde tutmuş olacak. Bu durumda arabalarını satmanın karlarından büyük ölçüde kaybediyor olacaklar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.