Deneyimli Analist, Düzeltmede Bitcoin İçin İzlenecek Seviyeleri Sıraladı!

Kriptocat Haber Editörü
Deneyimli Analist, Düzeltmede Bitcoin İçin İzlenecek Seviyeleri Sıraladı!

Kripto para birimi analisti Benjamin Cowen, piyasa değerine göre dünyanın en büyük dijital varlığı olarak 40.000 doları geri almak için mücadele eden Bitcoin (BTC)’de izlenmesi gereken önemli seviyeleri özetliyor.

Bitcoin için izlenecek seviyeler

Yeni bir strateji oturumunda Cowen, nihayetinde Bitcoin’de yükseliş eğiliminde olsa da, kısa vadeli düşüş eğilimine hazırlıklı olmanın hala trader’ların çıkarına olduğunu düşünüyor. Cowen açıklamalarında şu ifadelere yer veriyor:

Aşağı yönlü riski dikkate almıyorsanız ve düşüş senaryoları ortaya koymanın kötü bir şey olmadığını düşünüyorsanız, kendinize bir iyilik yaptığınızı düşünmüyorum. Düşüş senaryolarını düşünmelisiniz. Düşüş senaryolarını düşünmek, çoğu zaman düşüş senaryolarından yararlanmanıza yardımcı olur.

Cowen, aşağı doğru sert bir harekete hazır olmanın, ana giriş noktasından yararlanmak anlamına gelebileceğini söylüyor. Yakından takip edilen analist, yazı yazılırken yaklaşık 28.253 dolar olan 50 haftalık hareketli ortalamadan başlayarak Bitcoin’de dikkat edilmesi gereken bazı kilit seviyeleri belirtiyor.

Cowen bu noktada fiyatların 18.500 Dolardan daha aşağıya düşmeyeceğini ifade ediyor. Bu nedenle özellikle giriş için 12.000 Dolar ile 13.000 Dolar seviyelerinin gelmeyeceğini ifade ediyor. Cowen’a göre 20.000 Dolar seviyeleri bir konsolidasyon aşaması için son derece önemli. Cowen bu aşamadan sonra önemli yükselişlerin gerçekleşeceğini vurguluyor.

Cowen’ın buradaki vurgularının önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere her zaman yatırım yaparken konu ile ilgili olarak detaylı bilgilere muhakkak sahip olunmalı. Düşüşlere dikkat etmek ve bu seviyelerden giriş yapmanın traderlar için son derece önemli olduğu belirtilmeli.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.