Deneyimli Analist: Altın Önemli Bir Düşüş Görebilir! Bu Seviyelere Dikkat

Kriptocat Haber Editörü
Deneyimli Analist: Altın Önemli Bir Düşüş Görebilir! Bu Seviyelere Dikkat

Altın fiyatı, geride bıraktığımız seanslarda önemli bir seviyeyi aştı. Trend çizgisi, Ağustos 2020’den itibaren 2.089,2 dolar/ONS ile bu yılın Ocak ayındaki 1.962,5 dolar/ONS ile bir sonraki düşük yüksek seviyeden kaynaklandı. Şimdi popüler teknik analist Rajan Dhall’a göre, bu teknik trend çizgisi kırıldı, oldukça iyi bir hacmin arkasında olduğuna dikkat etmek önemli.

Rajan Dhall: Altın fiyatı önemli bir fiyat düşüşü görebilir

Popüler teknik analist Rajan Dhall, piyasaları yorumladı ve verilerin değerli metalde önemli bir fiyat düşüşüne işaret ettiğini belirtiyor. Rajan Dhall konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Aşağıdaki haftalık grafiğe bir kez daha baktığımızda, boğalar için bir sonraki hedef, üç kez kullanıldığı ve oldukça yapışkan bir bölge gibi göründüğü için 1.962,1 dolar/ONS seviyesindeki yeşil direnç çizgisi olabilir. Bunun ötesinde, tüm zamanların en yüksek seviyesi daha uzun vadeli bir hedef olabilir. Olumsuz tarafı, ilk olarak ve en önemlisi, bir eğilim çizgisi kırılmasından sonra birçok kez genellikle bir yeniden test olur. Bunun altında 1.788,8 dolar/ONS seviyesindeki kırmızı destek alanı güçlü görünüyor. Hacim profili perspektifinden, bu akım dağıtımının ana yüksek hacimli düğümü, yukarı yönde 1.952,6 dolar/ONS seviyesinde duruyor. Bu, çoğu sözleşmenin mevcut fiyatın yakınında işlem gördüğü yerdir. Satıcıları çekebilecek 1.835,7 dolar/ONS seviyesinde başka bir önemli bölge var. Bu yüzden orada biraz desteğe dikkat edin.

Deneyimli Analist: Altın Önemli Bir Düşüş Görebilir! Bu Seviyelere Dikkat

Rajan Dhall, açıklamalarının sonlandırırken altın yatırımcılarını temkinli olmaya çağırıyor ve 1.788,8 dolar/ONS seviyelerine dikkatleri çekiyor. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın tahmini için “Altın Fiyatları Güçlü Yükseliyor! Peki Tahminler Ne?” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.