DeFi Altcoin’leri Neden Son Günlerde Büyük Kazanç Sağladı?

Kriptocat Haber Editörü
DeFi Altcoin’leri Neden Son Günlerde Büyük Kazanç Sağladı?

Dogecoin, mevcut altcoin sezonunda çift haneli kazançlar sunan tek altcoin değil. En üst düzey DeFi (merkezi olmayan finans) token’ları, son iki günde çift haneli kazançlar sundu. LUNA ve CAKE, sırasıyla %16 ve %13’lük yükseliş yaşadı. CAKE, MKR, COMP ve LUNA gibi token’lar düzeltme sonrası toparlanma belirtileri gösterdi.

Artan ticaret hacmi ve volatiliteye tepki olarak fiyat yükseldi. Üst düzey merkezi olmayan finans token’ları, ödüllerin traderlar için kazançlı olmasıyla bireysel traderlar arasında yüksek talep görüyor. Messari Crypto’nun kurucusu Ryan Selkis, kısa süre önce şu tweet’i attı:

Aktif ve pasif DeFi ödüllerinin modelleri
kısa vadeli sermaye / likidite -> aktif Likidite Sağlayıcılar
uzun vadeli sermaye / piyasa derinliği -> pasif Likidite Sağlayıcılar.

Uniswap v3 pasif LP’leri eziyor… güzel! Çok verimli bile değiller. DeFi borç piyasaları, süresi daha uzun olduğu için pasif LP’leri ödüllendiriyor.

Uniswap V3, daha yüksek ödüller sundu ve o kadar verimli olmayan pasif Likidite Sağlayıcılarından daha iyi performans gösterdi. Bununla birlikte, DeFi borç piyasasında, pasif Likidite Sağlayıcıları daha uzun bir süre boyunca ödüllendirildi. Piyasa değerine göre ilk 50’nin altında yer alan birkaç DeFi token’ı var. Bu düşük likiditeye eşdeğer, ancak daha yüksek getiri teklif ettiler. Düşük likiditeye tepki olarak volatilite düşüktür ve tutarlı kazançlar, boğa koşusu ile kaybedilen değeri telafi eder.

Grayscale, DeFi altcoin’i LINK’ten topluyor

Aynı zamanda, büyük HODLer’lar ve kurumsal satın alma tarafından yönlendirilen yüksek kısa vadeli yatırım getirisi sunan DeFi tokenleri vardır. Örneğin, Grayscale, son düşüşünde LINK token’larını topladı.

DeFi Altcoin’leri Neden Son Günlerde Büyük Kazanç Sağladı?Grayscale’in LINK yatırımları. Kaynak: Bybt

LINK alımları, LINK’in fiyatındaki her düşüşün ardından arttı. Bu, düşüşten satın alım olarak düşünülebilir. Bu durum LINK’in fiyatına yardımcı olmuş gibi gözüküyor. LINK’i fiyat düşüşlerinde elinde tutan HODLer’ların %83’ü kârlı durumda. Ticaret hacmi son 24 saatte düşse de bu durumun borsalardaki satış baskısını azaltmaya yardımcı olabileceği düşünülüyor.

Bu sırada yükselişteki DeFi token’larının ilk 25’te yer alan çoğu altcoin’den farklı olarak daha yüksek ödüller sunduğu ve fiyat rallisini devam ettireceği yönünde iddialar mevcut.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.