DBS Private Bank, Asya’nın İlk Banka Destekli Kripto Tröst Hizmetini Başlattı

Kriptocat Haber Editörü
DBS Private Bank, Asya’nın İlk Banka Destekli Kripto Tröst Hizmetini Başlattı

DBS Private Bank, dijital varlıklara olan talebin artmasının akabinde, kripto para üniteleri için tröst hizmetini başlattı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DBS Group Holdings 14 Mayıs Cuma günü yaptığı açıklamada, teklifin özel bankacılık müşterilerinin bu varlıklara inançlı, emniyetli ve yapılandırılmış bir formda yatırım yapmasına, saklamasına ve yönetmesine imkan tanıyacağını söyledi. Bu hizmet Aralık ayında başlatılan DBS Digital Exchange üzerine heyetidir ve kurumsal yatırımcılara ve akredite yatırımcılara dijital varlıklar için tam entegre bir tokenlaştırma, ticaret ve saklama ekosistemi sunar.

Hizmet sırf dijital borsada barındırılan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash (BCH) için geçerli olacak.

Klasik finans şirketleri, dijital varlıklar olgunlaştıkça ve fiyatlar yükseldikçe kripto tekliflerini arttırıyor.

DBS Private Bank’ın küme lideri Joseph Poon şunları söyledi:

“Hizmetimiz müşterilerin bu varlıkları inançlı bir biçimde yönetmelerine ve ellerin tutmalarına imkan tanıyor.”

Firma, birinci çeyrek itibariyle, DBS’nin dijital borsasının 80 milyon dolarlık varlığa sahip olduğunu ve süreç hacminin 10 kat artarak 30 milyon dolardan 40 milyon dolara yükseldiğini söyledi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.