“Dalga Yeni Başlıyor”: Analist, Altın Fiyatı İçin 2021, 2022 ve 2023 Seviyelerini Verdi!

Kriptocat Haber Editörü
“Dalga Yeni Başlıyor”: Analist, Altın Fiyatı İçin 2021, 2022 ve 2023 Seviyelerini Verdi!

Altın piyasası, fiyatlar 1.700 – 1.800 dolarlık işlem aralığının dışına çıkamadığından son zamanlarda sıkıcı bir ticaret oldu. Bloomberg Intelligence kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, bunu düzeltebilecek tek şeyin borsa düzeltmesi olduğunu söyledi. Ancak Mike McGlone’a göre, o zaman bile altın fiyatı, altın’ın en büyük düşmanı olan Bitcoin ile rekabet etmeye devam etmek zorunda kalacak.

Mike McGlone: Altın’daki bu dalga daha yeni başlıyor!

Başarılı tahminleri olan Mike McGlone piyasaları yorumladı ve kritik öngörülerde bulundu:

Şu anda, altın piyasasını bir ‘meh’ piyasası olarak görüyorum. Sıkışmış durumda ve açıkça dijital altın’la değiştiriliyor. Her geçen gün, altın’ı bilen ve tutan herkes, daha büyük risklerin geldiğini görüyor. Yatırımcılar altın’ın küçük bir kısmını Bitcoin’e dönüştürüyor. Ve bu dalga daha yeni başlıyor.

Mike McGlone: Bence altın fiyatı için anahtar şey bu…

Altın için parlak bir nokta, ne zaman olursa olsun analiste göre, borsada kaçınılmaz bir düzeltme olmaya devam ediyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Gezegendeki her piyasa için neredeyse her görünümde varsayılan bir şey, ABD borsasının yükselmeye devam etmesi gerektiğidir. Ham petrolün yükselmesi, bakırın yükselmesi, getirinin yükselmesi için… Bana göre, bu ana eksik nokta: ABD borsası yükselmeyi durdurursa, %10’luk bir düzeltme bile, tahvil getirilerinin düşeceği, bakır ve ham petrolün çökeceği ve muhtemelen altın’ın yararlanacağı anlamına gelir. Hemen değil, çünkü risk-off tipik olarak başlangıçta altın için iyi değil. Ama bence altın için anahtar şey bu.

“Dalga Yeni Başlıyor”: Analist, Altın Fiyatı İçin 2021, 2022 ve 2023 Seviyelerini Verdi!

Mike McGlone: Bitcoin cazibesi gerçekten altına zarar veriyor

Borsa her zaman düşük performans dönemine sahip olacak. Mike McGlone’ye göre, bu bir sonraki sefer, ister bir ay uzakta olsun ister yüz yıl uzakta olsun, altın, Bitcoin ve ABD uzun tahvilleri kesinlikle birincil yararlanıcılar olacak. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın boğa piyasasının ihtiyacı olan şey bu. Ama yine, sorun altın’ın yerini Bitcoin’e bırakması. Bakır ve gümüş gibi şeylere bakıyorsunuz. En azından karbondan arındırma ve elektrifikasyon talebi kendi yollarına gidiyor. Bitcoin cazibesi gerçekten altına zarar veriyor. Bitcoin dikkatleri değerli metallerden uzaklaştırmazsa, altın 2.300 dolara yükselebilir. Bunun ortadan kalktığını görmüyorum. Short altın değilim, ama aşırı derecede yükseliş de değilim. Altın fiyatı yıl için iyi bir dipte kalıyor. Gümüş üzerinde daha çok yükseliyorum. Sonuç olarak bu…

Mike McGlone: Altın fiyatı 2021, 2022 ve 2023’te bu seviyelerde olacak!

Bloomberg analistlerindeki fikir birliği, altın fiyatı görünümünün şu anda yönsüz olduğunu doğruluyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

2021 4. çeyrek için altın fiyatı medyan tahmini 1.784 dolar. 2022 için 1.789 dolar. Ve 2023 için altın fiyatı tahmini 1.806 dolar. Bu oldukça sıkıcı fiyat hedefleri… Bu şaşırtıcı, çünkü altın, borç-GSYİH oranı, düşen ABD doları ve tüm QE’nin ışığında gidilecek varlık olmalı.

“Dalga Yeni Başlıyor”: Analist, Altın Fiyatı İçin 2021, 2022 ve 2023 Seviyelerini Verdi!

Bu nedenle Mike McGlone, Bitcoin’in altın’ın gök gürültüsünü çaldığını belirterek bunun geçici bir değişiklik değil, gerçek bir paradigma kayması olduğunu vurguluyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu yıla geri dönüp baktığımızda, bu yıl paradigmanın değiştiğini göreceğiz. İleriye dönük olarak, ortalama yatırımcınızın bağımsız servet fonlarına, kurumsal hazinelere ve emeklilik fonlarına Bitcoin ekleyeceği konusunda iyi bir potansiyel var. Sırada ne var? Merkez bankaları…

Mike McGlone: Altın fiyatı boğa piyasası için gerekli tetikleyici enflasyon

Mike McGlone, altın’ın Ağustos ayında 2.050 doların üzerindeki rekor seviyelerden Bitcoin nedeniyle düştüğünü belirtiyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Altın’ın düşmanı Bitcoin ve bu yıl gerçekten tekmeliyor. Ve tüm dünya bunu biliyor. Bitcoin riskli bir varlığa geçiyor. Bir şey Bitcoin’in ölmesini sağlamalı. Ve bunun olduğunu görmüyorum. Eşsiz bir zaman. Akışlar altın ETF’lerden çıkıyor ve Bitcoin’i izleyen herhangi bir şeye gidiyor.

“Dalga Yeni Başlıyor”: Analist, Altın Fiyatı İçin 2021, 2022 ve 2023 Seviyelerini Verdi!

Birçoğu, altın boğa piyasası için gerekli tetikleyici olarak enflasyona işaret etti. Ancak Mike McGlone, bu yıl tüm fiyat baskılarının geçici olacağını söyledi. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Enflasyona sahip olmamızın ana nedeni, tarihteki en emsalsiz ve önemli miktardaki parasal ve mali teşvik ışığında geçen yıl olanlardan bir geri dönüş olmasıdır. Tüm bu harcamalardan sonra, enflasyonda bir sıçrama elde etseniz iyi olur. İstihdamda bir sıçrama olsun. Enflasyon tamamen yükselen bir borsaya bağlı. %10 düşerse, tüm bahisler kapanır.

Mike McGlone: Bu, altın’ın iyi yapması gerektiği anlamına geliyor…

Mike McGlone, doğal gaza son 20 yıldır enflasyonun en iyi göstergesi olarak bakıyor. Mike McGlone konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Gezegendeki elektrik ve ısının en iyi ölçütü. Ve fiyatı 30 yıl önceki fiyatla aynı, milyon Btu başına 3 doların altında. Dünya gerçek enflasyonu görmeye başlarsa, bu parasal bir durum olacak. Bu, altın’ın iyi yapması gerektiği anlamına geliyor, ancak insanlar yine de Bitcoin’e yönelecekler.

“Dalga Yeni Başlıyor”: Analist, Altın Fiyatı İçin 2021, 2022 ve 2023 Seviyelerini Verdi!

İşte Bloomberg analisti Mike McGlone’ın başarılı tahminleri

Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in 2020’nin başlarında 10.000 doları göreceğini belirtti ve bildi. Mike McGlone, geçtiğimiz aylarda Bitcoin fiyatı 9 bin dolar seviyesindeyken 12 bin doların müjdesini verdi ve bunu da bildi. Bunlar dışında analistin başka başarılı öngörüleri de mevcut. Ocak ayı başlarında analist, BTC’nin 2021’de 50.000 doları göreceğini söyledi ve bu seviye Şubat ayının ortalarında görüldü.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.