CryptoQuant CEO’suna Göre Facebook Gibi Şirketler Yakında Bitcoin (BTC) Alabilir

Kriptocat Haber Editörü
CryptoQuant CEO’suna Göre Facebook Gibi Şirketler Yakında Bitcoin (BTC) Alabilir

CryptoQuant CEO’su, Bitcoin (BTC) temellerinin ve kurumsal talebin eskisi üzere güçlü olduğuna inanıyor. Ayrıyeten Facebook ve öbür firmaların da yakında BTC almaya başlayabileceğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

55.000 – 56.000 dolar aralığında mevcut Bitcoin düzeltmesine karşın, analitik platformu CryptoQuant’ın kurucusu ve CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin’in temellerinin güçlü kaldığına ve bu düzeltmenin büsbütün teknik olduğunu düşünüyor. Ayrıyeten finans kurumlarının hala dünyanın en büyük kripto para ünitesinin peşinde olduğuna ve Coinbase aracılığıyla faal olarak satın aldığına inanıyor.

Facebook Satın Almaya Başlayabilir

Ki Young Ju, Facebook üzere finans kuruluşlarının yakında Bitcoin almaya başlayabileceğini tweetledi. Ona nazaran birçok şirket ve hedge fon,u Coinbase’deki OTC masaları aracılığıyla BTC satın alıyor. Ayrıyeten uzun vadeli depolama için Coinbase Custody’deki soğuk cüzdanlara çekiyorlar.

Ju’ya nazaran yakında Facebook üzere kurumlardan BTC alımlarıyla ilgili bir dizi duyuru görebiliriz. Daha evvel de duyurduğumuz üzere yakın tarihli bir FB gönderisinde, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, iki keçisinden birine Bitcoin ismini verdiğini açıklamıştı.

Topluluktan kimileri bunu, Zuckerberg’in yakında gerçek bir Bitcoiner olduğunu kabul edebileceğinin yahut BTC’yi Facebook’un bilançosuna koymayı seçebileceğinin bir işareti olarak gördü.

Kurumlar 154.000 BTC’yi Soğuk Cüzdanlara Taşıdı

CryptoQuant CEO’su, BTC’nin 48.000 – 60.000 dolar aralığında süreç görmesi nedeniyle finansal kurumların Şubat ayından bu yana başkan kripto para ünitesini faal olarak satın aldığını belirtti.

Şirketin datalarına nazaran, bu devirde, hedge fonları ve öteki kurumlar, Coinbase’den soğuk depolamaya 154.000 BTC çekti. Bu, 8,703,525,600 dolara muadil bir sayı. Ki Young Ju’ya nazaran kurumların satın alma eğilimi değişmedi, Bitcoin için kurumsal talep hala güçlü.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.