CryptoPunks’ın Yaratıcısı Larva Labs’in Meebits Projesi Saldırıya Uğradı

Kriptocat Haber Editörü
CryptoPunks’ın Yaratıcısı Larva Labs’in Meebits Projesi Saldırıya Uğradı

CryptoPunks’un yaratıcısı Larva Labs’in The Meebits projesi hücuma uğradı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Saldırgan, sızdığı açık ile kullanıcıların yüz binlerce dolar kıymetinde NFT’lerini fiyatsız olarak (ETH gas fiyatları hariç) üretebildi. Akının ise hala sürdüğü bildirildi.

CryptoPunks ile ünlü Larva Labs, Ethereum‘da üretken sanat yaratarak NFT alanındaki öncü pozisyonunu güçlendirmişti. CryptoPunks epeyce büyük ölçülerde satıldı ve satışlar NFT başına milyon doları aştı. En değerli olanı bu yılın Mart ayında 7.57 milyon dolara satılmıştı.

En son projesi olan Meebits, bir 3D NFT projesidir ve halka açık satış 85 milyon doların üzerinde artış sağladı. Meebits için OpenSea’de ortalama satış fiyatı 5 ETH’nin üzerinde ve birkaç az Meebit 100 ETH‘nin üzerinde satılıyor.

Meebits projesindeki bu taarruz, saldırganın basmak istedikleri Meebit’i seçmesine imkan tanıdı. Böylelikle hayli değerli olan ender olanları seçebildiler.

Saldırganlar, birkaç bin dolar gas fiyatı karşılığında yüzbinlerce ve muhtemelen milyonlarca dolar bedelinde az bir Meebit elde etmiş olabilirler. Kelam konusu saldırgan ender bir Meebit’i muvaffakiyetle bastı ve halihazırda NFT pazar yeri OpenSea’de 200 ETH (700.000 dolardan fazla) karşılığında sattı.

Geliştiriciler, Discord kanalından açıklama yaparak topluluk basımını süreksiz olarak duraklattıklarını bildirdi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.