Coinshares CSO’su Meltem Demirors, Bitcoin (BTC) Enerji FUD’unun Arkasında Ripple’ın Olduğunu Söyledi

Kriptocat Haber Editörü
Coinshares CSO’su Meltem Demirors, Bitcoin (BTC) Enerji FUD’unun Arkasında Ripple’ın Olduğunu Söyledi

Coinshares’tan Meltem Demirors, Bitcoin (BTC) güç kullanımı FUD’unun ardında Ripple’ın olduğunu tez ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinshares’ın baş strateji sorumlusu Meltem Demirors, kripto para ünitesinin çok elektrik kullanımına dayanan, şu anda yaygın olan Bitcoin zıddı anlatının ardında blockchain teşebbüsü Ripple’ın olduğuna inanıyor. Bu, Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’in, Bitcoin güç kullanımı FUD’unu düzenlediği sav edilen tek bir şirket hakkında meçhul bir açıklama yapmasından sonra geldi.

CEO Brad Garlinghouse, kendisinin Bitcoin yanlısı olduğunu sav etse de, eski Yahoo yöneticisi Ripple’a bağlı XRP’yi tanıtmak için Mart 2017’den beri kripto para ünitesinin güç tüketimini ve süreç maliyetlerini hedefleyen açıklamalar yapıyor. Son CNN röportajında, bir BTC sürecinin 75 galon akaryakıta eşit olduğunu söyledi.

Ripple, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi tarafından açılan davaya verdiği birinci karşılıkta Bitcoin’in “muazzam karbon ayak izini” vurguladı. Nisan ayı sonlarında Larsen, Bloomberg’e Gary Gensler’in SEC’in “yeşil para birimlerine” odaklanacağını söyledi.

Demirors, Ripple’ın parası olduğunu ve “oyunun nasıl oynanacağını bildiğini” söylüyor. Şirket, geçen yıl yaptığı lobi çalışmalarına 690.000 dolar harcayarak kripto para ünitesi alanındaki öbür tüm oyuncuları geride bıraktı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.