CoinShares, Almanya’nın Börse Xetra’sında Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ETP’lerini Listeliyor

Kriptocat Haber Editörü
CoinShares, Almanya’nın Börse Xetra’sında Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ETP’lerini Listeliyor

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırım şirketi CoinShares bugün Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin‘in (LTC) fiziki dayanaklı borsada süreç gören eserlerinin Almanya’nın Börse Xetra borsasında çapraz listelendiğini duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinShares, Ocak ayında İsviçre’nin SIX Borsasında ETP’lerinin birincisi olan bir Bitcoin ETP’yi tanıtmıştı. ETP’ler, global yatırım bankası Nomura, dijital varlık güvenlik şirketi Ledger ve CoinShares ortasında ortak bir teşebbüs olan kurumsal seviyede bir dijital varlık sorumlusu olan Komainu’nun nezaretinde temel dijital varlıklarla fiziki olarak destekleniyor. ETP, borsada süreç gören bir fon üzere, borsada süreç gören bir finansal araçtır.

CoinShares’in fiziki Bitcoin, Ethereum ve Litecoin ETP’lerinin Börse Xetra’da listelenmesi, şirketin ETP’leri Avrupa Birliği genelinde dağıtması için verilen onayı takip ediyor ve kurumsal yatırımcılara dijital varlıklara yatırım yapma imkanı sağlıyor.

CoinShares’in ETP listeleri, Avrupa borsalarında giderek artan sayıda ETP’ye katılıyor. Merkezi New York’ta bulunan bir varlık yöneticisi olan WisdomTree, bu ay, halihazırda Almanya’nın Börse Xetra ve İsviçre’nin SIX’inde listelenen fizikî takviyeli Bitcoin ve Ether ETP’lerinin Paris ve Amsterdam’daki Euronext borsalarında listelendiğini duyurmuştu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.