Coinseed, Kullanıcı Fonlarını Gizemli Bir Şekilde Değiştirdi İddiası

Kriptocat Haber Editörü
Coinseed, Kullanıcı Fonlarını Gizemli Bir Şekilde Değiştirdi İddiası

Kripto para tasarruf uygulaması Coinseed’in müşterileri, fonlarının müsaadeleri olmadan Dogecoin’e (DOGE) geçirildiğini bildirdi. Ayrıyeten para çekemediklerini de söylüyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SEC ve NYAG, Coinseed’e karşı kabahat duyurusunda bulundu.

Coinseed’in kripto para tasarruf uygulaması müşterileri, şirketin mevduatlarını onayları olmadan Dogecoin‘e çevirdiğini ve para çekme süreçlerinin işlemediğini söylüyor. Tezlere nazaran New York tescilli firmanın kullanıcıları, geçtiğimiz hafta %30 oranında biriken Dogecoin piyasasının çöküşünü izlemekten diğer bir şey yapamadılar. 

Ace201613 isimli kullanıcı “Bütün bunlar beni epey hasta etti” tabirlerini kullandı. İki farklı müşteri daha ise 100.000 doların üzerinde ziyan bildirdi. Kızgın, yaklaşık 50 Facebook kullanıcısı, Coinseed’e karşı açılan bir toplu davayla ilgilendiklerini tabir etti. Decrypt, yorum almak için Coinseed sözcüsüne ulaşmaya çalışsa da başarılı olamadı. 

Coinseed avukatından açıklama geldi. Avukat Morrison Cohen, Coinseed’in kurucularının bağlantı taleplerine cevap vermediğini ve yaklaşan davalarla ilgili “önemli kararları” ertelediğini söyledi. Morrison Cohen, 21 Nisan’da Coinseed ile bağlarını kesme niyetini açıkladı. Morrison Cohen’in ortağı Jason Gottlieb, “Avukat-müvekkil münasebetinin onarılamaz bir biçimde bozulduğu açık” diye yazdı. 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.