Coinbase, Skew’i Satın Aldığını Duyurdu

Kriptocat Haber Editörü
Coinbase, Skew’i Satın Aldığını Duyurdu

Kripto para borsası Coinbase, Cuma günü açıklanmayan bir meblağ karşılığında data ve tahlil sağlayıcısı Skew’i satın aldığını duyurdu. Bu, ayın başlarında gişe rekorları kıran direkt listelemesinin akabinde birinci satın alma muahedesini temsil ediyor. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

14 Nisan’da halka açık olarak süreç görmeye başlayan Coinbase, Skew’in türevleri ve spot hacimleri, çizelgeleri ve Bitcoin‘in oynaklığı hakkındaki bilgileri kapsayan bilgilerini kurumsal ana aracılık platformu Coinbase Prime’a bağlayacak.

Skew’in araçları, Coinbase’in saklama ve tezgah üstü alım satım üzere bir dizi eseri kapsayan mevcut kurumsal eserlerini tamamlayıcı nitelikte olacak. Muahedenin ikinci çeyrekte tamamlanması bekleniyor.

Borsanın kurumsal eser lider yardımcısı Greg Tusar, bir blog gönderisinde “Yüksek kaliteli bilgilere erişimin, kripto varlıklarına yapılan yatırımları kıymetlendiren kurumlar için gerekli olduğunu biliyoruz” halinde konuştu. Coinbase, kurumsal eser kümesini güçlendiren bir mutabakatla geçen yıl Tagomi’yi de satın almıştı. Kayıtlar, muahedenin yapıldığı tarihte Tagomi’nin 77.2 milyon dolar kıymetinde olduğunu gösteriyor. 

Tusar’a nazaran Coinbase, 122 milyar dolarlık toplam varlığa sahip ve 7.000’den fazla kurumsal müşterisi bulunuyor. 

PayPal da bu yılın başlarında kripto para saklama firması Curv’ü satın almıştı. Galaxy Digital’in, Coinbase rakibi BitGo ile görüşmeler yaptığı söyleniyor. Architect Partners’ın yönetici ortağı Eric Risley’e nazaran, bu piyasadaki rekabet dalgayı beslemeye devam edecek.

Bu yılın başlarında Coinbase, Amazon Web Services’e misal bir iş kurmak için kripto para altyapı firması Bison Trails’i satın aldığını duyurmuştu. Ayrıyeten, Ocak ayında alım satım yürütme platformu Routefire’ı da satın aldığını söyledi. 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.