Coinbase, İş Gücünü Merkeziyetsizleştirmek İçin Eski Merkez Ofisini Kapatıyor

Kriptocat Haber Editörü
Coinbase, İş Gücünü Merkeziyetsizleştirmek İçin Eski Merkez Ofisini Kapatıyor

Uzaktan çalışma planlarını açıklamasından yaklaşık bir yıl sonra ABD’li başkan kripto para borsası Coinbase, San Francisco’daki eski merkez ofisini kapatacağını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Şubat ayında şirket, hiçbir yerin başkalarından daha değerli olmadığından emin olmak ve Coinbase’in iş gücünü “merkeziyetsizleştirme” atılımının bir modülü olarak artık bir genel merkezine sahip olmayacağını duyurmuştu. Artık ise şirket, Çarşamba günü Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir duyuruya nazaran eski genel merkezin bulunduğu ofisi kapatıyor.

CEO Brian Armstrong geçen yıl Mayıs ayında, COVID-19 salgını yatıştıktan sonra bile şirketinin uzaktan çalışma siyasetini sürdüreceğini duyurmuştu.

Coinbase, geçen ay Nasdaq borsasında $COIN ismi altında halka açıldı. Pay fiyatı 14 Nisan’da 381 dolardan açıldı ve birebir gün yaklaşık 429 dolara kadar yükseldi. $COIN, Çarşamba günü 269 dolar ile en düşük düzeyini gördü.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.