Coinbase halka arz fiyatının altına indi

Kriptocat Haber Editörü
Coinbase halka arz fiyatının altına indi

Kripto para piyasalarındaki düşüşle bir arada Coinbase payları de yüzde 5,3 düşüşle 244 dolardan açılarak 250 dolarlık halka arz referans fiyatının altına indi.

Kripto paralar, Elon Musk’ın açıklamaları sonrasında Bitcoin öncülüğünde sert bir düşüş yaşarken Bloomberg Galaxy Kripto Para Endeksi pazartesi günü yüzde 13,23 düşüş kaydetti. Ethereum 3 bin 450 dolara kadar gerilerken Bitcoin 45 bin dolar civarında süreç görüyor. Litecoin tekrar 300 doların altına inerken XRP de 1,51 dolar düzeyine kadar çekildi.

Coinbase SEC’e yaptığı açıklamada kripto varlık fiyatlarına ne derece bağlı olduğunu vurgulayarak “Net gelirimiz kıymetli ölçüde kripto varlıkların fiyatlarına ve platformda gerçekleştirilen süreçlere dayalı” demişti.

Musk satar mı, satmaz mı?

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda şirketin hiç Bitcoin satışı gerçekleştirmediğini söyledi.

Milyarder iş insanı daha evvel çevreci nedenlerle Bitcoin’i eleştirirken, son paylaşımında da Tesla’nın elindeki Bitcoin’leri satabileceği istikametinde sinyaller vermişti.

Musk, Mr. Whale isimli bir twitter adresinden yapılan “Bitcoin yatırımcıları önümüzdeki çeyrekte Tesla’nın elinde tuttuğu Bitcoin’leri sattığını fark ettikleri vakit kendilerini tokatlayacaklar. Elon Musk’a yönelik nefret göz önüne alındığında, onu suçlamazdım…” paylaşımına “Kesinlikle” diye karşılık vermişti.

Musk, Twitter’da kripto para ünitesi konusundaki duruşunu eleştiren birkaç farklı kullanıcıya da reaksiyon gösterdi.

Musk’ın açıklamalarıyla birlikte kripto para piyasalarında sert bir düşüş başlamıştı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.