CNBC, Ripple’ı XRP Olarak Değiştirdi

Kriptocat Haber Editörü
CNBC, Ripple’ı XRP Olarak Değiştirdi

CNBC, Twitter’da şirketin CEO’su Brad Garlinghouse tarafından uyarıldıktan sonra dataları artık Ripple ismi yerine XRP olarak sunuyor.

CNBC, Ripple’ı XRP Olarak Değiştirdi
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Amerika’nın önde gelen iktisat kanalı CNBC, kripto para fiyatlarının gerçek vakitli anlık manzarasında “Ripple”ı “XRP” olarak değiştirerek token sahiplerinin kalbini kazandı. Bu, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un 29 Mayıs’taki röportajının akabinde Twitter’da kanala ferdî olarak davet yapmasının akabinde geldi.

Bu Bir Sorun muydu?

Sorun birinci bakışta değersiz üzere görünse de, şirketin ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu ile devam eden yasal savaşının can alıcı noktasıdır. Ripple, De Beers’ın elmasları ve Chevron’un petrolü ile paralellikler çizerken, teknik olarak bağımsız bir kripto para ünitesi olduğunu argüman ettiği XRP’yi denetim etmediğinde ısrar ediyor.

Fakat SEC, Ripple’ın onu kayıtsız bir menkul değer olarak satmak ve “muazzam karlar” elde etmek için “Ripple Kredileri” (XRP’nin özgün adı) için bir pazar yarattığını argüman ediyor. Ripple şu anda 6,1 milyar XRP’ye sahipken, 47,7 milyar token emanetinde kilitli durumda.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.