CNBC Analisti Piyasayı Yorumladı: Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Kriptocat Haber Editörü
CNBC Analisti Piyasayı Yorumladı: Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

CNBC katılımcısı ve ünlü analist Brian Kelly, sert satışlarından sonra Bitcoin (BTC)’in fiyatını değerlendiriyor. Ayrıca usta analist, BTC ve piyasa için gelecekte neler beklediğini de paylaşıyor.

Brian ​​Kelly: Son çöküş “mekanik satış”dır! Bitcoin alıcısıyım…

Son olarak, yeni bir CNBC röportajında Brian ​​Kelly, bu haftaki dramatik fiyat düşüşüne rağmen Bitcoin’e yatırım yapma nedenlerinin değişmeden kaldığını söylüyor. Brian ​​Kelly, Bitcoin’in birkaç saat içinde 45.000 dolardan 30.000 doların biraz üzerine düşmesini “mekanik satış” olarak adlandırıyor. Brian ​​Kelly, BTC’nin genel yörüngesinde yükselmeye devam ediyor ve piyasada bir alıcı olduğunu söylüyor. Brian ​​Kelly konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bugün gibi günlerde kendime hep sorarım, ‘Tezim bozuldu mu?’ Ve benim için bu Bitcoin piyasasını yönlendiren şey, kurumsal olarak benimsenmesi ve para biriminin değerinin düşürülmesine karşı bir önlemdir… Bu yüzden hayır demeliyim, tezim bozulmadı. Bu sadece ağırlaşan mekanik bir satış görüyorum ve ben bir alıcı olmak istiyorum.

CNBC Analisti Piyasayı Yorumladı: Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Brian ​​Kelly: Bitcoin’deki çöküş opsiyon piyasasındaki bir tasfiye baskınından kaynaklandı!

Brian ​​Kelly’e göre, Bitcoin çöküşü büyük ölçüde opsiyon piyasasındaki bir tasfiye baskınından ve bazı borsaları yavaşlatan yüksek hacimlerden kaynaklanıyor. Brian ​​Kelly konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Öncelikle bu satışların en büyük kısmı, marj çağrıları ve likidasyonlardan kaynaklandı. Ve borsalar hacmi kaldıramadı. Ticareti etkin bir şekilde durdurdular ve fiyatlar düşüşe geçti.

CNBC Analisti Piyasayı Yorumladı: Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

Brian ​​Kelly: Çin, Bitcoin’in fiyatındaki düşüşten önce ilginç bir hamle yaptı!

Brian ​​Kelly ayrıca, Çin’in Bitcoin’in fiyatındaki düşüşten önce “finans kurumlarının kripto paralar ile ilgili hizmetleri sunmasını yasaklaması”na dikkatleri çekiyor. Brian ​​Kelly, bunun dünyanın en kalabalık ülkesinin dijital renminbi’nin (RMB) başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesini sağlama planları tarafından motive edildiğini öne sürüyor. Brian ​​Kelly konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Çin’in aslında yaptığı şey, muhtemelen daha çok, dijital RMB olan merkez bankası dijital para birimini (CBDC) piyasaya sürdükleri gerçeğine dayanıyor. Ve böylece kanallarda kimsenin olmadığından, herkesin dijital RMB’yi kullanacağından emin olmak istediler. Dijital RMB’ye sahip olduklarında, bunları tekrar açmamaları için hiçbir neden yok. Tether (USDT) gibi bir şeyin aksine, buna girişin dijital RMB olduğu anlaşılıyor.

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, BTC fiyatı yazım sırasında yüzde 10 düşüşle 35.900 dolardan işlem görüyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.