CNBC Analisti Korkuttu: Bitcoin 29 Bin Dolara Düşebilir!

Kriptocat Haber Editörü
CNBC Analisti Korkuttu: Bitcoin 29 Bin Dolara Düşebilir!

CNBC’nin “Chartmaster’ı”, Bitcoin (BTC)’in 29.000 dolara düşebileceğini ve geçmişteki düşüşlere paralel olarak mevcut desteği test etmeye devam edebileceğini belirtiyor. Cornerstone Macro’nun baş piyasa teknisyeni Carter Worth, Pazartesi günü yaptığı bir açıklamada Bitcoin’de dip seviyenin daha uzakta olabileceği konusunda uyardı.

Bitcoin dip seviyesine yönelik tahminler

CNBC Analisti Korkuttu: Bitcoin 29 Bin Dolara Düşebilir!

Son fiyat hareketlerini analiz eden ve bunu geçmiş Bitcoin dipleriyle karşılaştıran Worth, 45.000 dolarlık mevcut seviyelerin bir destek bölgesinin zirvesini temsil ettiğini söyledi. “%55 düşecek olsaydık, desteğin alt kısımlarında olurduk,” diye özetledi ve şunları ekledi:

Destek bölgesinde olduğumuzu düşünüyorum – savaşıyor, ama benim önsezilerime göre daha da ineceğiz.

Mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesinden %55’lik bir düşüş, BTC/USD paritesinin 29.000 doların biraz üzerinde işlem göreceği anlamına geliyor. Worth için bu seviye, faydalı bir referans noktası. Çünkü %55, 2011’den bu yana %30 veya daha fazla olan her büyük fiyat düşüşünün ortalamasını gösteriyor. Bununla birlikte Twitter kullanıcılarının belirttiği gibi, hesaplamaları tüm zamanların %80’lik düşüşü gibi olayları içermekte. Bunların haricinde ortalama %36 civarında. Tam da bu hafta BTC’nin düştüğü seviyelere işaret ediyor.

CNBC Analisti Korkuttu: Bitcoin 29 Bin Dolara Düşebilir!

BTC, Elon Musk ile hareket ediyor

Ana akım medyanın Bitcoin ve altcoin’ler üzerindeki ruh hali, Tesla CEO’su Elon Musk’ın ışığında, bir kez daha ihtiyatlı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Musk, tweet’leriyle tüm piyasada düşüşe yol açmıştı. Bununla birlikte Bitcoin ve kripto para alanından gelen deneyimli analistler, uzun vadeli fiyat eğilimlerini ve hatta zaten ortaya çıkan yükseliş belirtilerini vurguluyor. Dolayısıyla bu figürlerin içinde endişe olmadığını belirtebiliriz. Örneğin Pazartesi günü, stok-akış BTC fiyat modelinin yaratıcısı PlanB, bir grafikte Musk olayının ardından son durumun ne olduğunu açıkladı:

Şu anki volatilite ile BTC 44 bin dolarda ve işlem hacimleri yüksek. Bitcoin momentumu (200 Haftalık Hareketli Ortalama ve Gerçekleşen Değer) hala yukarı yönde ilerliyor.

CNBC Analisti Korkuttu: Bitcoin 29 Bin Dolara Düşebilir!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.