Citi, Müşteri İlgisinin Artmasından Ötürü Kripto Para Hizmetleri Başlatmayı Düşünüyor

Kriptocat Haber Editörü
Citi, Müşteri İlgisinin Artmasından Ötürü Kripto Para Hizmetleri Başlatmayı Düşünüyor

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Citigroup, müşterilerin ilgisindeki artıştan sonra kripto para piyasalarına birinci adımlarını atmayı düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Citi, global döviz müdürü Itay Tuchman’a nazaran, yeni pazarlara girmeyi düşünen en son bankacılık devi. Prestijle ilgili zorluklara karşın, büyük bayiler, varlık yöneticilerinin ve hedge fonların Bitcoin‘e (VTC) artan ilgisine cevap vermek zorunda kaldı. Tuchman, bankanın müşterilerine kripto para ünitesi ile ilgili hizmetler sunup sunmayacağına şimdi karar vermediğini lakin saklama ve finansmanın değerlendirildiğini söyledi:

“Bizim bakış açımıza nazaran farklı seçenekler var ve müşterilere en âlâ hizmeti nerede verebileceğimizi düşünüyoruz. Bu, özel bir ticaret eforu olmayacak.”

Mart ayında Citi, “Bitcoin’in ilerlemesinin önünde duran bir dizi risk ve engele” karşın, kripto para ünitesinin “küresel ticaret için tercih edilen para ünitesi olmak için en uygun halde konumlandırılabileceğini” belirten 108 sayfalık bir rapor yayınlamıştı.

Goldman Sachs, Bank of New York Mellon ve State Street, son vakitlerde kripto para piyasasının farklı alanlarında etkin olma planlarını açıklayan büyük kurumlar ortasında yer alıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.