Çin’den Can Sıkan Bitcoin Haberi Geldi! “Yasak Fiyatlandırılabilir”

Kriptocat Haber Editörü
Çin’den Can Sıkan Bitcoin Haberi Geldi! “Yasak Fiyatlandırılabilir”

Büyük miktarda fosil kaynağına sahip Çin’in Xinjiang bölgesi, Bitcoin madencilerinin operasyonlarını kapatmasını istiyor. Şimdi uzmanlara göre, bu bölgedeki madenciler ekipmanlarını kapattıktan sonra Bitcoin hash rate’ında bir düşüş beklenebilir. Çinli kripto fenomeni ve Primitive Ventures’ın kurucusu  Dovey Wan’da bu gelişmeyi yorumladı ve bu madencilik yasağının fiyatlandırılması gerektiğine inanıyor. Dovey Wan, Çinli yetkililerin OTC de dahil olmak üzere kripto ticaretine karşı harekete geçmesini de bekliyor.

Çin, “stratejik enerji bölgesinde” Bitcoin madenciliğini kapatıyor!

Çin‘in Xinjiang bölgesi yerel madencilere baskı yapıyor ve yerel madencilik şirketlerinin düzeltme için bugün faaliyetlerini durdurmasını şart koşuyor. Sincan, geniş doğal gazı, kömürü ve diğer fosil kaynakları nedeniyle genellikle Çin’in “stratejik enerji bölgesi” olarak anılır. Şimdi, bu bölgedeki madenciler ekipmanlarını kapattıktan sonra Bitcoin hash rate’ında bir düşüş beklenebilir. Haber, Çin’deki Blockchain ve kripto haberlerini takip eden Blockbeats tarafından paylaşıldı.

Çin’den Can Sıkan Bitcoin Haberi Geldi! “Yasak Fiyatlandırılabilir”

Madencilere verilen emir, Changji Eyaleti Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından verildi. Madencilik tesisleri çalışmasını durdurulduğunda, madenciler bunu komisyona bildirmelidir. Çinli kripto fenomeni ve Primitive Ventures’ın kurucusu  Dovey Wan, Xinjiang’ın Bitcoin madenciliğini kapatma konusunda İç Moğolistan örneğini takip ettiğini söyledi. Dovey Wan, Sichuan eyaletini şu anda Çin’deki madenciler için “son umut” olarak nitelendiriyor. Şimdi Dovey Wan, Çinli yetkililerin OTC de dahil olmak üzere kripto ticaretine karşı harekete geçmesini bekliyor ve bu madencilik yasağının fiyatlandırılması gerektiğine inanıyor.

Çin’in CO2 emisyonlarını azaltma hedefi BTC madenciliğini vuruyor!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping, 2026’dan itibaren Çin’in ülke endüstrileri tarafından üretilen karbon ayak izini azaltmak için yüksek enerji tüketen projeleri iptal etmeye başlayacağını açıkladı. Şimdi kripto para madenciliği, halihazırda Çin’de engellenmekte olan bir sektör haline geldi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.