Çin’deki Tarihi Bitcoin Toplantısının Detayları Ortaya Çıktı!

Kriptocat Haber Editörü
Çin’deki Tarihi Bitcoin Toplantısının Detayları Ortaya Çıktı!

Çin’in Sichuan eyaleti, bölgedeki Bitcoin ve kripto madenciliğinin geleceği konusunda düzenleyici yönlere odaklanan bir toplantı yaptı. Toplantı, hükümetin ülkedeki Bitcoin madenciliğine ağır bir baskı yapılması çağrısının ardından gerçekleşti. Çin’de, BTC madenciliğine karşı önlemler alınacağı bildirilen bir toplantı gerçekleşmişti. Çin’in karbon nötr olma çabası sebebiyle bu önlemlerin ciddi olacağı düşünülüyor. Konuyla alakalı bilgiler veren iki kaynak, bölgedeki BTC madencilerinin neler düşündüğü hakkında bilgi verdi.

Çin’de önemli Bitcoin toplantısı

Sichuan, dünya genelinde ilk 3 Bitcoin madencilik merkezi arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde de buradaki madencilik operasyonları ile ilgili bir toplantı gerçekleşti. Anonim bazı kaynaklar, yerel madencilerin bu sezon faaliyetlerine devam etmeyi düşündüklerini; ancak bölgedeki madenciliğin geleceği konusunda tereddüt içinde kaldıklarını bildirdi. Bir kullanıcı ise şunları söyledi: “Toplantıya giden bir arkadaş her şeyin yolunda olduğunu söylüyor, yerel yetkililer hala Bitcoin madenciliğine yönelik olumlu tutum gösteriyor.”

Sichuan bölgesinde kripto madenciliği için henüz bir tehdit olmamasına rağmen düzenleyiciler, madencilerin alternatif aramaya başlamaları gerektiğini belirttiler ve faaliyetlerine yeni madencilik teçhizatı eklememeleri gerektiğini bildirdiler. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere İç Moğolistan, her türlü kripto madenciliğini yasaklayan ilk yönergeleri yayınlayan bölge oldu. İç Moğolistan, bölgedeki elektrik maliyetlerinin ucuzluğu sebebiyle BTC madenciliği Çin’de önde gelen merkezlerden biri.

Çin’deki Tarihi Bitcoin Toplantısının Detayları Ortaya Çıktı!

Çin’de BTC madenciliğine yönelik yaşanan bu gelişmelerin kripto alanındaki bazı insanlar tarafından sevinçle karşılandığını da belirtmek gerekir. Birçok insan, alınacak önlemlerin BTC hashrate girdisini daha merkeziyetsiz hale getireceğine inanıyor. Bu girdi, madenciliğin çoğu Çin’de gerçekleştiği için, oldukça merkezi bir durumdaydı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.