Çin’de Önde Gelen Üç Kurum, Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Birimleri Konusunda Uyarı Yayımladı

Kriptocat Haber Editörü
Çin’de Önde Gelen Üç Kurum, Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Birimleri Konusunda Uyarı Yayımladı

Gazeteci Colin Wu, finansal kurumlar için kripto para ünitesi ticaretinin artık Çin’de yasak olduğunu bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para ve blockchain sanayileriyle ilgili hususları ele alan Çinli bir gazeteci, önde gelen üç Çin derneğinden gelen son açıklamaya nazaran, finans kurumlarının işlerinde dijital para ünitelerini fiyatlandırma, ticaret vb. için kullanmalarının yasak olduğunu bildirdi.

Wu, bu kısıtlamaların son vakitlerde Çin’de çok sayıda altcoin yatırımcısının ortaya çıkmasından sonra ortaya çıktığını belirtiyor.

Son vakitlerde, altcoinlerin popülaritesi nedeniyle, düzenleyicilerin dikkatini çeken Çin’de daha fazla yeni yatırımcı ortaya çıktı. Lakin kurumlar tarafından verilen bu ikaz, Çin makamlarının şimdi daha yüksek bir ilgi düzeyine ulaşmadığını gösteriyor.

Colin Wu tweet’inde, Çin Merkez Bankası (PBOC) ile ilgili üç büyük Çin kurumunun, finans kurumlarına ticari faaliyetlerinde sanal para kullanmamalarını şiddetle tavsiye ettiklerini bildirdi. Mecburî tavsiye, Çin Ulusal İnternet Finansmanı Birliği (NIFA), Çin Bankacılık Birliği (CBA) ve Çin Ödeme ve Uzlaştırma Derneği tarafından yapıldı.

Colin Wu tarafından alıntı yapılan makalede, okuyuculara resmi olarak kripto para ünitelerinin bir finans otoritesi tarafından sağlanmadığını ve piyasada olağan bir ödeme aracı olarak kullanılmaması gerektiği için gerçek para üniteleri olmadığı hatırlatıyor.

Evrak birebir vakitte yatırımcılara dijital para ünitelerinin maddelerce korunmadığını ve bir kullanıcının kripto varlıklarıyla alakalı bir mali kayıpla karşı karşıya kalması durumunda sorumluluğun sırf kendisine ilişkin olacağını hatırlatıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.