Çin’de Merakla Beklenen Bitcoin Toplantısı Gerçekleşti! İşte Detaylar…

Kriptocat Haber Editörü
Çin’de Merakla Beklenen Bitcoin Toplantısı Gerçekleşti! İşte Detaylar…

Çin kripto para piyasalarında sular durulmuyor ve her gün yeni bir gelişme ortaya çıkıyor. Daha öncede bildirdiğimiz üzere, Çin’in kripto para madenciliğini yasaklayacağı yönündeki haberlerin ardından madenciler ve enerji şirketleri yöneticileri ile Çin devlet yetkilileri ilk kez bir toplantı gerçekleştirecekti. Bu gözlerin çevrildiği toplantı, ucuz enerji gücü nedeniyle büyük bir Bitcoin madencilik merkezi olarak bilinen Sichuan’da gerçekleşti.

Çin’de Bitcoin madenciliğine yönelik merakla beklenen toplantı gerçekleşti!

Çin kripto para haber portalı 8BTCnews’in haberine göre, madenciler ve enerji şirketleri yöneticileri ile Çin devlet yetkilileri Sichuan’da ilk kez bir toplantı gerçekleştirdi. Çin’in Sichuan bölgesi, ucuz enerji gücü nedeniyle büyük bir Bitcoin madencilik merkezi olarak biliniyor. Geçen Ağustos ayında, bölgedeki aşırı sel, lider kripto para birimi Bitcoin’in hash rate’ında yüzde 25’lik bir düşüşe neden oldu.  

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere,  bölgedeki enerji fazlasının tüketimine yönelik özel planları bulunan Sichuan yönetimi, BTC ve kripto para madenciliğini durdurmanın, bu planları nasıl etkileyeceğini analiz edecekti. Bildirildiğine göre, toplantıda bu konularda değerlendirildi. Ancak Çin devlet yetkilileri, madenciler ve enerji şirketlerinden görüş alırken herhangi bir karara varmadı ve basına, konuya yönelik bir duyuru yapılmadı. Konuya yönelik yeni detaylara ulaşıldığında sizi anında haberdar ediyor olacağız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.