Çin Kripto Yasakları: Bitcoin Madencilik Merkezi Yasağı Tartışacak!

Kriptocat Haber Editörü
Çin Kripto Yasakları: Bitcoin Madencilik Merkezi Yasağı Tartışacak!

Çin kripto para yasakları gündemden düşmezken ülkeden yeni haberler var. Çin’in Sichuan bölgesindeki yerel yöneticiler, Bitcoin madenciliği yasağının sonuçlarını tartışacak.

Çin’in Sichuan bölgesindeki yerel yöneticiler, Bitcoin madenciliği yasağının sonuçlarını tartışacak

Çin Ulusal Enerji İdaresi’nin Sichuan düzenleme ofisi, “eyaletteki Bitcoin madenciliğinin yasaklanmasının” sonuçlarını tartışmak için 2 Haziran’da Chengdu’da sanal bir sempozyum düzenleyecek.  Düzenleyiciler, devlet tarafından işletilen enerji kuruluşlarının başkanlarıyla birlikte, potansiyel bir yasağın hidroelektrik fazlalığını nasıl etkileyeceğini değerlendirecekler.

Sichuan, ucuz gücü nedeniyle büyük bir Bitcoin madencilik merkezi olarak biliniyor. Geçen Ağustos ayında, bölgedeki aşırı sel, kripto para biriminin hash rate’ında yüzde 25’lik bir düşüşe neden oldu.  Bölgedeki enerji fazlasının tüketimine yönelik özel planları bulunan Sichuan yönetimi, BTC ve kripto para madenciliğini durdurmanın, bu planları nasıl etkileyeceğini analiz edecek.

Çin Kripto Yasakları: Bitcoin Madencilik Merkezi Yasağı Tartışacak!

Çin kripto para yasakları şimdilerde şekilleniyor: İç Moğolistan ilk adımı attı!

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, geçtiğimiz günlerde Çinli yetkililerin kripto para madenciliğini ve ticaretini yasaklayacağı yönündeki haberler piyasaları kötü etkiledi. BTC fiyatı 30.000 doları görürken tüm piyasa kızıl denizde yüzdü.

Ancak Çin kripto para yasakları şimdilerde şekilleniyor. Bu hafta İç Moğolistan, karbon ayak izini azaltmak için Bitcoin madenciliğini kısmak adına ayrıntılı planını yayınladı.  İç Moğolistan, bölgedeki Bitcoin madenciliğine karşı yaptırım önlemleri yayınlayan ilk Çin eyaleti oldu.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.