Çılgın Tahmin: Dogecoin 2021 Sonunda Bu Seviyelerde Olabilir!

Kriptocat Haber Editörü
Çılgın Tahmin: Dogecoin 2021 Sonunda Bu Seviyelerde Olabilir!

Dogecoin bu yıl fırtına gibi esti. Kripto para aynı zamanda “bir meme kripto parası olarak etiketlenmekten kripto alanındaki en sıcak hislerden biri olmaya kadar” uzun bir yol kat etti. DOGE, yalnızca bu yıl değerinde %6.000’lik bir artış gördü ve sansasyonel formunu sürdürmek istiyor. Peki bu mümkün mü?

Birçok kişi Dogecoin fiyatının yıl sonundan önce 5 dolara ulaşacağına inanıyor!

Kripto para geçen hafta yüzde 47 oranında arttı ve kısaca kripto merdiveninde dördüncü en değerli kripto para oldu. Dogecoin kripto piyasası devleri olan XRP, Litecoin, Bitcoin Cash, Tether, Cardano gibi kripto paraları geride bıraktı. Bu sanırım şakadan başka bir şey sayılmaz… Dogecoin, Perşembe gününün ilk aşamalarında 0,60 doların üzerinde işlem gördü ve piyasa değerini 78 milyar dolara çıkardı. Elon Musk’un özel şirketi SpaceX’ten neredeyse 4 milyar dolar daha fazla. Dogecoin’in etkileyici performansı, kripto paraya olan ilgi benzeri görülmemiş bir artış gördükçe kripto alanını çılgın bir bölgeye sürükledi.

Çılgın Tahmin: Dogecoin 2021 Sonunda Bu Seviyelerde Olabilir!DOGE/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Dogecoin şu anda kripto piyasasının en iyi varlıklarından bazılarıyla mücadele ediyor ve birçoğu bu sıcak hareketin kripto parayı daha yüksek seviyelere çıkaracağına inanıyor. Basın zamanında Dogecoin, son 24 saatte %3’lük bir kayıpla 0,51 dolardan işlem görüyordu. Ancak kripto uzmanı Mr Oak’a göre, birçok kişi kripto paranın yıl sonundan önce 5 dolar ve ötesine ulaşmak için gerekenlere sahip olduğuna inanıyor.

DOGE yükselişinin katalizörü: Elon Musk’un ön saflarında yer aldığı manipülasyonlar!

Son verilere göre, bahisçiler DOGE’nin yıl sonundan önce 5 dolara ulaşma olasılığını ciddi ciddi düşürüyor. Çünkü yatırımcılarının çoğu, Elon Musk Tesla arabaları için DOGE’yi bir ödeme yöntemi olarak kullanması durumunda kripto paranın daha fazla değer kazanacağına inanıyor. Diğer uzmanlar ise Dogecoin’in altında yatan teknolojinin ve genel faydasının Bitcoin ve Ethereum ile karşılaştırıldığında ‘ikinci sınıf’ olduğunu savunuyor.

Çılgın Tahmin: Dogecoin 2021 Sonunda Bu Seviyelerde Olabilir!

Traders of Crypto’nun kurucusu Anthony Portno, bu hafta gazetecilere verdiği demeçte, “Görünüşe göre, Dogecoin’in neden büyümeye devam ettiğine dair tam bir muamma: kötü tokenomiklere sahip ve gelişmesi olmayan bir meme kripto para.” Bununla birlikte, Dogecoin’in büyümesi, proje ekibinden gelen olumlu gelişmelerin bir sonucu olmadı. Bunun yerine milyarder ve iş adamı Elon Musk’un ön saflarında yer aldığı manipülasyonlara dayanıyordu. 

Kripto uzmanı Mr Oak: Dogecoin fiyatında yukarı yönlü eğilim sürebilir

Biresyel yatırımcıların çevrimiçi forumları, kripto piyasasında yeterince vızıltı oluşturarak kripto parayı desteklediğinden, sosyal medya da Dogecoin’in büyümesine hayati bir katkıda bulundu. Dogecoin kullanıcıları ve yatırımcıları için popüler bir internet alanı olan r/Dogecoin sub-Reddit, ayın başında fiyatı 1 dolara itme sözü verdi ve ardından Dogecoin yatırımcılarına fiyat 1 doların üzerine çıksa bile kripto paralarını satmamalarını tavsiye etti. Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, kripto paranın 1 dolar işaretine ulaşması durumunda büyük bir satış riski olsa da kripto uzmanı Mr Oak’a göre, mevcut piyasa ilgisi fiyatı besleyeceği için yukarı yönlü eğilimin sürmesi bekleniyor. 

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.