CHP’li Vekilden Kripto Para Borsaları İçin Araştırma Komisyonu Kurulması Teklifi Geldi

Kriptocat Haber Editörü
CHP’li Vekilden Kripto Para Borsaları İçin Araştırma Komisyonu Kurulması Teklifi Geldi

CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, TBMM’ye kural eksikliğinden kaynaklanan mağduriyetlerin giderilmesi ismine kripto para borsalarını da inceleyecek bir araştırma komitesi kurulması teklifini sundu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Vekil Yeşil, kripto para borsalarına olan ilginin büyüdüğünü, kontrolsüz borsaların da mağduriyetler yarattığını lisana getirerek TBMM Başkanlığı’na 31 milletvekili ile birlikte bir araştırma önergesi sundu. Yeşil’in mevzuyla alakalı yaptığı basın açıklamasında şu sözler yer aldı:

“Kripto para borsalarının Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde kontrole tabi tutulmadığı, bu borsalardaki süreçlerin bilindik borsa süreçlerindeki üzere makul kural ve prosedürlere dayandırılmadığı kuşkusuzdur. Münasebetiyle da son devirde birçok mağduriyet oluştuğu kamuoyuna yansımış durumdadır.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.