CHP’li Vekil Adıgüzel Mecliste Bitcoin’den (BTC) Bahsetti

Kriptocat Haber Editörü
CHP’li Vekil Adıgüzel Mecliste Bitcoin’den (BTC) Bahsetti

TBMM Dijital Mecralar Kurulu, son toplantısını geçtiğimiz hafta gerçekleştirdi. AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman başkanlığında toplanan kurulda dijital dönüşüm, toplumsal ağlar, Enes Batur üzere fenomenler ve Bitcoin (BTC) konusu ele alındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hürriyet’ten Umut Erdem’in haberine nazaran kurul üyelerinden CHP Genel Lider Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Bitcoin’den bahsederek yanlışsız bir düzenleme yapılması gerektiğini söyledi. Tutanaklar incelenerek hazırlanan habere nazaran Adıgüzel, yasakçı bir bakış açısından fazla dünyadaki gelişmeleri inceleyip, hakikat düzenlemeler yapılması gerektiğini tabir ederek, şunları söyledi:

“Bir de Bitcoin sıkıntısı var, zati arkadaşlarımız da bahsetti, tekrar üzerinden geçmek gerekir mi bilmiyorum. Doğal, bizim baştan beri daima söylediğimiz bir tavrımız var yani yasakçı bir bakış açısından çok dünyadaki standartları görüp yanlışsız bir düzenleme yapılsın.”

Bilindiği üzere Türkiye, son periyotlarda kripto para üniteleri üzerine net bir tavır sergilemeye başladı ve geçtiğimiz Nisan ayında, bir yönetmelik yayınlandı. Bu yönetmelikle bir arada 30 Nisan 2021’den itibaren, kripto paraların ödeme prosedürü olarak kullanılması yasaklandı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.