Charles Hoskinson: Cardano (ADA), Enerji Konusunda Bitcoin’den (BTC) 1.6 Milyon Kat Daha Verimli

Kriptocat Haber Editörü
Charles Hoskinson: Cardano (ADA), Enerji Konusunda Bitcoin’den (BTC) 1.6 Milyon Kat Daha Verimli

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Forbes’a verdiği röportajda, Cardano‘nun (ADA) güç konusunda Bitcoin’den (BTC) 1.6 milyon kat daha verimli olduğunu tez etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hoskinson, proof-of-stake’in proof-of-work algoritmasından da daha üstün olduğunu tabir etti.

“Proof-of-stake’in avantajı, kimin bir blok düzenleyeceğine karar vermeniz için dev ölçüde güç harcamanıza gerek olmamasıdır.”

Daha evvel de bu tip yorumlar kripto para topluluğunda lisana gelmişti. Ripple (XRP) kurucularından Chris Larsen, Bitcoin’in Ethereum‘un (ETH) liderliğini takip etmesi gerektiğini söyleyecek kadar ileri gitmişti.

Bitcoin’in CO2 izi hakkında yapılan yorumlar, Bitcoin savunucuları tarafından reddediliyor. Square ve Ark Invest tarafından ortaklaşa yürütülen bir araştırma, en uygun kripto paranın aslında yeşil gücün benimsenmesini hızlandırabileceğini ve kar madenciliğinin uygun maliyetli olduğunu gösteriyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.