Chamber of Digital Commerce’ın Kurucusu, Dogecoin (DOGE) Alıcılarının Elon Musk’ın Ekmeğine Yağ Sürdüğünü Düşünüyor

Kriptocat Haber Editörü
Chamber of Digital Commerce’ın Kurucusu, Dogecoin (DOGE) Alıcılarının Elon Musk’ın Ekmeğine Yağ Sürdüğünü Düşünüyor

Chamber of Digital Commerce’ın (Dijital Ticaret Odası) kurucusu ve CEO’su Perianne Boring, CNBC’nin son Squawk Box gösterisinde yaptığı açıklamada, Elon Musk’un DOGE’un bir kandırmaca olduğunu kabul etmesinin akabinde, bu tanınan meme-coin’i satın alan herkesin Musk’ın ekmeğine yağ sürdüğünü söyledi.

Boring: Dogecoin Alıcıları Musk’ın Oyununa Katılıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Elon Musk hafta sonu “Saturday Night Live” programında Dogecoin’i ele aldı ve en sevdiği kripto para ünitesinin bir meme-coin olmasına karşın bir kandırmaca olduğunu itiraf etti.

Tahminen de bu, yükseliş beklentilerine karşın kripto para ünitesinin fiyatının SNL’den sonra düşmesine neden oldu. DOGE, piyasa bedelinin neredeyse yarısını kaybetti ve 8 Mayıs’ta 0.71 dolardan süreç görürken 9 Mayıs’ta 0.44 dolara kadar geriledi. Lakin büyüme daha sonra tekrar başladı.

Perianne Boring, Elon Musk’ın kripto para ünitesini elinden geldiğince sert bir halde yükseltmeye çalışan bir Dogecoin sahibi olduğuna inanıyor. Bu nedenle, DOGE satın alan herkesin Musk’ın ekmeğine yağ sürdüğünü ya da kandırmacasında yer aldığını söylüyor.

Dogecoin Bu Yıl %10.000’in Üzerinde Arttı

Geçen hafta, DOGE neredeyse ikiye katlandı. 4 Mayıs’ta 0.42 dolardan süreç gören DOGE, 8 Mayıs’ta 0.71 dolara kadar ulaştı. CNBC’den Kate Rooney, 2021’de kripto para ünitesinin %10.000’den fazla arttığını belirtti.

DOGE’un bir kandırmaca olduğunu kabul etse bile Elon Musk, şirketi SpaceX aracılığıyla Geometric Energy Corporation (GEC) için bir ay misyonu için Dogecoin ödemesini kabul ettiğinden ve böylelikle benimsenmesini arttırdığından bu bahiste önemli olabilir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.