Chamath Palihapitiya, Bitclout’u Erken Bitcoin (BTC) ile Karşılaştırdı

Kriptocat Haber Editörü
Chamath Palihapitiya, Bitclout’u Erken Bitcoin (BTC) ile Karşılaştırdı

Şahısların profillerini tokena dönüştüren bir platform olarak Bitclout, düğüm yapısını tekrar şekillendiriyor. Ünlü yatırımcı Chamath Palihapitiya, benimseme konusunda hayli heyecanlı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

24 Nisan 2021’de, BitClout takımı birinci defa “vizyon” dokümanını yayınladı ve düğüm teknolojisi dizaynını değiştirdi. Artık Bitclout’un düğüm yapısı, kripto sahnesindeki her meraklı için erişilebilir durumda.

Bu duyuru efsanevi risk sermayedarı Chamath Palihapitiya tarafından coşkuyla karşılandı. Geliştiricilerin yüksek teknoloji projelerinin kitlesel olarak benimsenmeye başladığını argüman etti. Ayrıyeten bu sürecin devam etmesi halinde Bitcoin‘in birinci günlerindeki üzere çok asimetrik bir yapıya bürüneceğini de ekledi.

Bay Palihapitiya, Andreessen Horowitz, Sequoia Capital ve Alexis Ohanian ile birlikte BitClout’un birinci yatırımcıları ortasındaydı.

Kripto Topluluğu Yansılı

Kripto para topluluğu ise BitClout’un iş modeli konusunda çok heyecanlı değil. VanEck’in dijital varlıklar stratejisi yöneticisi Gabor Gurbacs, BitClout’un müsaadesiz olarak insanların kimliklerinden para kazandığını hatırlattı:

“Kelimenin tam manasıyla milyonlarca profili çaldılar. İsim benzerliğinden faydalandılar ve çalınan kimliklere ve benzerliklere dayanarak hizmetlerini sattılar. Ziyan gören kullanıcılar ve California başsavcısı bundan hoşlanmıyor, size söyleyebilirim.”

BlockTower Capital CIO’su Ari Paul, bunun bir dolandırıcılık olmasının yanında, BitClout’un çok zayıf bir biçimde tasarlandığını da vurguladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.