Chainlink, BAKE, RUNE, CAKE, MKR, YFI: Bu Altcoin’lerin Kâr Potansiyeli Nedir?

Kriptocat Haber Editörü
Chainlink, BAKE, RUNE, CAKE, MKR, YFI: Bu Altcoin’lerin Kâr Potansiyeli Nedir?

Gece saatlerinde Elon Musk Tesla’nın Bitcoin ödemelerini artık kabul etmeyeceğini söylediği andan itibaren kripto para birimi piyasasında sert bir düşüş yaşandı. Ancak, uzmanlara göre, bu durum Chainlink, BAKE, RUNE, CAKE, MKR ve YFI gibi DeFi altcoin’lerinin son iki hafta içerisinde bir “geri dönüş” yapmaya çalıştığı gerçeğini değiştirmiyor.

Chainlink, YFI ve WAN son 2 haftada büyük kazançlar sundu

Chainlink (LINK), Yearn Finance (YFI) ve Wanchain (WAN) geçen hafta çift haneli kazançlar sundu. Kısa vadeli nedenlerden dolayı DeFi tokenleri biriktirmeye başlayan bireysel traderların sayısında artış var. Bazılarına göre daha fazla kripto kullanıcısı ETH ve BTC’den DeFi alanına dönmeye başlamış olabilir. DeFi’daki benzersiz adreslerin sayısındaki artışa ek olarak çoğu projede TVL (toplam kilitli değer) ve wBTC (wrapped Bitcoin)’nin hacmi 2021’in başından bu yana arttı.

Chainlink, BAKE, RUNE, CAKE, MKR, YFI: Bu Altcoin’lerin Kâr Potansiyeli Nedir?90 günlük DeFi TVL. Kaynak: DeFi Pulse

Yukarıdaki grafiğe göre DeFi’daki TVL 2021’in başındaki seviyenin neredeyse üç katı. AMBCrypto’dan Ekta Mourya’ya göre bireysel traderlar, son 6 hafta içindeki fiyat rallileri nedeniyle DeFi tokenleri biriktirmeye başladı. Ek olarak bireysel traderların DeFi fiyat rallisini takip ettiğini bildiriyor.

BAKE’in sosyal hacmi rekora ulaştı

Bireysel traderlar, bazı katman-2 hizmetlerini kullanmaya başladı, bu da, uzmanlara göre, sessiz bir birikime karşılık geliyor. Ancak ETH üzerindeki satış baskısı hala düşük. Mourya’ya göre BAKE, RUNE, CAKE, MKR, yaklaşık bir haftalık konsolidasyon ve çeşitli satın alma fırsatlarının ardından toparlanmaya başladı. Özellikle BAKE durumunda, sosyal hacim Lunarcrush.com’dan alınan verilere göre zirveye ulaştı.

Chainlink, BAKE, RUNE, CAKE, MKR, YFI: Bu Altcoin’lerin Kâr Potansiyeli Nedir?BAKE sosyal hacmi. Kaynak: Lunarcrush

Yukarıdaki fiyat tablosuna göre, sosyal hacim 11 Mayıs 2021’de zirveye ulaştı ve DeFi projesi hafife alınmaya devam ediyor. Ancak, BAKE’in bu metriğe yanıt olarak toparlanacağı tahmin ediliyor. RUNE, CAKE ve MKR grafiklerinde de benzer bir büyüme hızı gözlemleniyor. Maker’ın fiyatındaki düşüşe rağmen ticaret hacmi yaklaşık %20 arttı. Bu, satıcıların baskısını artırıyor olabilir, ancak altcoin’in kısa süre içinde toparlanması bekleniyor. Ayrıca Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere analist Benjamin Cowen, LINK’in izlenmesi gereken bir altcoin olduğunu söylemişti.

DeFi projeleri söz konusu olduğunda, bir fiyat düşüşünden geri dönüşleri, en iyi altcoin’lere kıyasla oldukça hızlıdır. Farklılaştıran faktör, piyasa değeri ve kullanıcı sayısıdır. Yatırımcıların BAKE, RUNE, CAKE ve MKR biriktirmelerinden dolayı yatırım getirisi ve popülaritenin yanı sıra sosyal hacim birincil nedendir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.