Cardano’dan Yeni ATH! Analist: Daha Fazlası Beklenebilir

Kriptocat Haber Editörü
Cardano’dan Yeni ATH! Analist: Daha Fazlası Beklenebilir

Spot ve türev borsalarda yükselen ticaret hacmi, Cardano’nun son birkaç haftada devam eden fiyat yükselişini destekledi. Altcoin, yazı yazılırken 2.10 Dolar seviyesinde işlem görüyordu. ADA 2.47 Dolar seviyesine gelerek yeni ATH’sine dokundu. Fiyat ve ticaret hacmindeki söz konusu artış, piyasa değerindeki artışla da kanıtlandı. Yukarıda belirtilen faktörler sayesinde Cardano, CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, piyasanın ilk 10 altcoin’i arasında üçüncü sırada yer alıyor.

Cardano’dan Yeni ATH! Analist: Daha Fazlası Beklenebilir

Cardano için daha fazla yükseliş mi?

Ekli tabloya göre, şu anda son 30 güne göre daha fazla ADA stake edilmiş durumda. HODLer’larının %100’ü yazının yazıldığı sırada fiyat seviyesinde karlı olduğu için, ADA’nın rallisinin özellikle de benzer bir sonuç sunan altcoin’in stake ödülleri verileriyle, daha da uzaması muhtemeldir. Nispeten yüksek bir ADA yüzdesine sahipken, stake edilmiş ADA ile ADA’nın fiyatı arasında doğrudan bir ilişki ortaya çıktı. Mevcut blockchain duyarlılığı hafif düşüş eğilimindeyken, net ağ büyümesi pozitif bir seviyede %5’te kaldı. Ayrıca, büyük işlemlerde yavaş bir düşüş yaşanırken, bu durum daha fazla trader’ın ADA alması anlamına gelebilir. Ticaret hacmi düşmedikçe ve kademeli satışlar gerçekleşmedikçe, fiyatın mevcut fiyat seviyesinde kalması muhtemeldir.

Hodlerların durumu

Cardano durumunda, büyük HODLers’ın konsantrasyonu %30’un altında kaldı ve bu durum, devam eden rallinin anahtarı durumunda. Kriptokoin.com olarak vurguladığımız üzere diğerlerinin yanı sıra DOGE, LINK, BNB ve ETH gibi yükselen en iyi meme coinler ve altcoinler, büyük traderlar tarafından yüksek bir konsantrasyona sahiptir. Bu gelişme, fiyatı temel seviyelerinde desteklemek için çok önemlidir. Geçen hafta 80 milyar dolarlık büyük işlemler gerçekleşti ve girişlerin daha da artması bekleniyor. Yıl başından bu yana kazançlarının % 500’ün üzerinde olmasına rağmen, HODLerlar’ın %15’inden azı 12 aydan uzun süredir ADA’yı elinde tutuyor. Ve ADA’nın HODLer’larının sayıları beklenenden daha düşük seviyede yer alıyor.

Fiyat artışı

Messari’den alınan verilere göre, geçtiğimiz hafta yatırım getirisi yaklaşık %40’tı.

Cardano’dan Yeni ATH! Analist: Daha Fazlası Beklenebilir

Geçen yıl, yatırım getirisi %700’ün üzerindeydi. Bu, birkaç düşüşe rağmen HODLerlar için nispeten yüksek bir kazanç anlamına geliyor. ADA’nın en son gelişmeleri ve altcoin sezonunun ikinci aşamasındaki artan talep, onu satın alınabilecek en sıcak altcoinlerden biri yapıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.