Cardano’dan Büyük Hamle! Analistler: ADA 10 Doları Kırabilir

Kriptocat Haber Editörü
Cardano’dan Büyük Hamle! Analistler: ADA 10 Doları Kırabilir

Yedinci en büyük kripto para birimi olan Cardano (ADA) dün, Cardano Africa projesinin başlangıcını duyurmasının ardından %10’luk etkileyici bir değer artışı elde ederek, piyasada saatlerce yükselişe geçti. Bu gelişmenin ardından analistlerden ADA için iddialı fiyat tahminleri gelmeye başladı.

Cardano, Africa projesinin başlangıcını duyurmasının ardından fırladı

Popüler altcoin Cardano (ADA), kısa süre önce Cardano Africa projesinin başlangıcını duyurdu. Proje kapsamında, eğitim sektörü için dünyanın en büyük Blockchain veritabanı sistemini geliştirmek adına Etiyopya hükümeti ile kripto para projesi Cardano ortaklık kuruyor. ADA, Çarşamba günü Afrika’ya yönelik uzun vadeli planlarını ilk kez başlatarak kamuoyuna duyurdu. Cardano, bu proje ile finansın ademi merkeziyetçiliğine ve kıtadaki ülkeler arasında Blockchain teknolojisi aracılığıyla güvenli veri tabanlarının oluşturulmasına öncülük etmeyi umduğunu belirtti.

Cardano’dan Büyük Hamle! Analistler: ADA 10 Doları KırabilirADA/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Son altı ayda kıta, kripto para ile ilgili Google aramalarında çoğu ülkeyi sürekli olarak zirvede tutan Nijerya gibi ülkelerle kripto para biriminde yükselen ilgi gördü. Hükümet kısıtlamaları ve hızla yükselen enflasyonla şaşkınlığa düşen kıtadaki sadece birkaç ülke, vatandaşlarının kripto para birimini kullanması için hükümet desteğine sahip ve bu da Etiyopya hükümetinin IOHK Cardano ile ortak girişimini son derece övgüye değer bir atılım haline getiriyor.

Analistler: 2021’in sonundan önce 10 dolar kırılabilir

Son trendin ardından, bazı bağımsız analistler, şu anda toplam kripto para birimi piyasasının %2’sini elinde tutan dinamik altcoin‘in sürdürülebilir bir yol izlediğine dikkatleri çekiyor. Analistler şimdi ADA’nın, 2021’in sonundan önce 10 dolar işaretini kırmak için yükselebileceğine inanıyor.

Cardano’dan Büyük Hamle! Analistler: ADA 10 Doları Kırabilir

Yedinci en büyük kripto para birim ADA, yazım sırasında ufak artışlarla 1,35 dolar seviyesinden işlem görüyor. Popüler altcoin şu anda 43,1 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. ADA yazım sırasında piyasa değeriyle 2,4 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.