Cardano Yaratıcısı Charles Hoskinson: Merkez Bankaları Yok Olacak ve Kripto Paralar Onların Yerini Alacak

Kriptocat Haber Editörü
Cardano Yaratıcısı Charles Hoskinson: Merkez Bankaları Yok Olacak ve Kripto Paralar Onların Yerini Alacak

Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, kripto para ünitesi sanayisinin “yozlaşmış klâsik finansal sistemin” panzehiri olduğunu tez etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cardano’dan Charles Hoskinson, merkez bankalarının yavaşça ortadan kaybolacağını söyledi. Ayrıyeten, kriptonun mevcut finansal sistemin tedavisi olduğunu sav etti.

Kripto Paralar Panzehirdir

Hoskinson, yakın tarihli bir görüntüde finansal ekosistem ve kripto para ünitelerinin değeri hakkındaki kanılarını paylaştı. Merkez bankalarının artık evvelden olduğu üzere verimli kurumlar olmadığını tabir ederek, onları yavaş ve yozlaşmış olarak nitelendirdi. Hoskinson daha da ileri giderek bunların yakında ortadan kaybolacağını öne sürdü:

“Geri dönemezsin. Bunu değiştiremezsin, o cini şişeye geri koyamazsın. Merkez bankaları kaybolacak. Bu olacak. Klasik eski bankalarınız kaybolacak. Kayırmacı, yozlaşmış ve yavaş olan ödeme rayları kaybolacak.”

Cardano’nun kurucusu, mevcut finansal sistemin büsbütün kusurlu olduğunu savundu. Örneğin, gelişmekte olan bir ülkedeki çiftçiler, bir bankacılık kurumundan krediye erişmeyi son derece güç buluyorlar ve bulsalar bile, bu makul olmayan bir halde kıymetli oluyor. Ayrıyeten yurt dışında ailelerine para gönderen şahıslar çok yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalıyor.

Bu örnekleri verdikten sonra Hoskinson, kripto para ünitelerinin “bu bozuk finansal ağın” “panzehiri” olacağını söyledi. Cardano’nun kurucusu, dijital varlıkların “dünyayı değiştireceğini” belirterek daha da ileri gitti.

”Asla bizimkinin risk içeren bir kesim olduğunu söylemelerine müsaade vermeyin. Bizim sistemimiz, yolsuzluk ve adam kayırmacılığın panzehiri olan bir sanayi. Onlarınki ise bir hayal kırıklığı sanayisidir.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.