Cardano Mucidinden Çarpıcı ADA Vurgusu

Kriptocat Haber Editörü
Cardano Mucidinden Çarpıcı ADA Vurgusu

Input Output Hong Kong (IOHK) CEO’su Charles Hoskinson, Cardano’nun 2016’da tamamen belirledikleri büyük hedeflere ulaşmak için hazırlandığını söylüyor.

Forbes ile yeni bir röportajda Hoskinson, akıllı sözleşme platformunun bu yıl önemli kilometre taşlarına ulaşacağını öne sürerek Cardano’daki (ADA) son gelişmeleri paylaşıyor.

Cardano’daki Gelişmeler

Hoskinson’un açıklamaları şu şekilde yer aldı:

“2021, son beş yılda bir araya geldiğimiz ve hayalini kurduğumuz her şeyi açtığımız bir çeşit taşma yılı oldu. Bu, yönetişim yığınımız, akıllı sözleşmeler, meta veri standardımız, token basımı, tam merkeziyetsizlik gibi şeyleri içeriyor. Neredeyse tüm hedeflerimize ulaştık: meta verileri yaptık, artık yerel bir tokenımız var. Sadece bir ayda Cardano’da 10.000’den fazla token çıkarıldı ve bu akıllara durgunluk veriyor. “

Ayrıca, Blockchain’e akıllı sözleşme işlevselliği getirecek olan Alonzo testnet’in piyasaya sürülmesi de dahil olmak üzere, önümüzdeki aylarda Cardano için ortaya konan şeyleri de sıraladı. Planın sonunda en iyi ticari ürünü yaratmak olduğunu söylüyor.

“Önümüzdeki birkaç ay içinde akıllı sözleşmelere dönüyoruz. Oradan son tüm yönetişim bileşenlerini açacağız. Bunlar açıldıktan sonra, platformun ticarileştirilmesi zaten başlamış durumda.”

Diğer Çabalar

Hoskinson ayrıca, Ethereum’un ekosistemine rakip olmayı amaçlayan projeler de dahil olmak üzere Cardano’nun mevcut çabaları hakkında da yorum yapıyor.

“Ulus-devletlerin harika şeyler yapmasını sağlıyoruz ve bu itme modeliyle milyonlarca kullanıcıyı bir araya getiriyoruz. Ayrıca Ethereum laboratuarında gördüğünüz merkezi olmayan finans, değiştirilemez token piyasalarını da yapıyoruz.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.