Cardano Kurucusundan Önemli Haber: Mayıs, ADA İçin Büyük Bir Ay!

Kriptocat Haber Editörü
Cardano Kurucusundan Önemli Haber: Mayıs, ADA İçin Büyük Bir Ay!

Güncellemeler, yükseltmeler, etkinleştirmeler ve uygulamalar… Cardano (ADA)’nun son birkaç ayı böyle görünüyordu. Yol haritalarına göre, oldukça yolunda gidiyorlar gibi görünüyorlar. ADA, bir dizi kutuyu işaretlemeyi başardı ve teknoloji cephesinde ilerleme kaydetti. IOHK CEO’su Charles Hoskinson ise son podcast’inde, Cardano’nun önümüzdeki günlerde yapmayı planladığı şeyleri açıkladı.

Charles Hoskinson: Mayıs bizim için büyük bir ay!

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Cardano yatırımcılarını sevindirecek bir takım açıklamalara imza attı. Charles Hoskinson, Mayıs ayına dikkat çekerek şunları söyledi:

Mayıs bizim için büyük bir ay. Çok sayıda dahili testten geçtik.

Şu anda, 1.500’den fazla kişi Plutus’un öncüleri tarafından test ağında kod dağıtımı için eğitim alıyor. Charles Hoskinson, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Plutus’un entegrasyonu node’ler çok iyi gidiyor… Ekipler iyi çalışıyor. Olmamız gereken yerdeyiz.

Cardano Kurucusundan Önemli Haber: Mayıs, ADA İçin Büyük Bir Ay!

Charles Hoskinson: Mithril, Cardano için yüksek bir öncelik!

Bu ayın sonunda, proje kapsamında Mithril ve yeni hydra prototipi hakkında bir sunum yapılması bekleniyor. Mithril, Cardano‘nun hafif istemci protokolüdür ve Charles Hoskinson, bunun onun için “yüksek bir öncelik” olduğunu vurguladı. Light istemciler genellikle kendilerini tam bir node’ye yükseltir. Charles Hoskinson, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Eyalet havuzu operatörlerinden birleşik bir veri beslemesine sahip olabilirsiniz veya merkezi bir sunucunuz olabilir veya kriptoyu biraz geliştirebilir ve çok daha karmaşık şifreleme ilkelleri kullanabilirsiniz.

Cardano Kurucusundan Önemli Haber: Mayıs, ADA İçin Büyük Bir Ay!

IOHK CEO’su: Bence tüm PoS protokolleri içinde en gelişmiş olan biziz

IOHK CEO’su ayrıca, Omega ekibinin prototiplerini büyütmek için 1,5 milyon dolarlık bütçe artışına da dikkat çekti. Bu, ağ üzerinde ölçeklenebilir bir ekosistem oluşturacak ve onu yüzde 51 saldırılardan koruyacak. Charles Hoskinson, konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Şu anda PoS dünyasında lideriz. Bence tüm PoS protokolleri içinde en gelişmiş olan biziz.

Charles Hoskinson ayrıca Cardano’nun araştırma taahhütlerini artıracağını da açıkladı. Yakın gelecekte özel laboratuvarlar oluşturmak için yaklaşık 9 milyon dolar yatırım yapacaklar.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.