Cardano Kurucusundan Dogecoin Uyarısı: Panik Satışı Gerçekleşebilir!

Kriptocat Haber Editörü
Cardano Kurucusundan Dogecoin Uyarısı: Panik Satışı Gerçekleşebilir!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Dogecoin (DOGE) hayranı değil. Charles Hoskinson, DOGE’deki son gelişmeleri yorumluyor ve uyarılarda bulunuyor.

Charles Hoskinson Dogecoin için uyardı: Panik satışı gerçekleşebilir!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, Cardano durumu ve kripto para piyasalarıyla ilgili yeni bir güncellemede, DOGE’nin sürdürülebilir olmadığını ve milyonlarca yatırımcıyı haklarından mahrum bırakacak sistemik, feci bir başarısızlıkla sonuçlanacağını söylüyor.

Charles Hoskinson, böyle bir olayın kripto endüstrisinin “itibarını yok edebileceğine” ve hatta daha katı düzenlemelere yol açabileceğine inanıyor. IOHK CEO’su, sorunun kökünün insanların Dogecoin’i faydası için satın almaması olduğunu söylüyor. Charles Hoskinson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Birisi DOGE satın aldığında, topluluğun yorumlarına bakarsanız, %99 “Zengin olacağız”… DOGE ile zengin olmanın tek yolu, Dogecoin’inizi alıp başka birine satmanızdır. Öyleyse o diğer kişiye sormalısınız, neden alıyorlar? Bunu bir şey için kullanmayı düşündükleri için mi satın alıyorlar? Yoksa 10x almak istedikleri için mi satın alıyorlar? Bu zihniyet devam ederse, artık gerçekleşmeden önce sahip olabileceğiniz çok fazla ikiye katlama var ve sonra panik satışı gerçekleşir.

Cardano Kurucusundan Dogecoin Uyarısı: Panik Satışı Gerçekleşebilir!

Charles Hoskinson: Buradaki en olası sonuç, felaketle sonuçlanan başarısızlık

Charles Hoskinson, yatırımcılar için bir başka potansiyel sorun olarak yüksek bir servet yoğunluğuna işaret ediyor. Charles Hoskinson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ve kripto paranın dağıtımına bakarsanız, varlıkların %90’ından fazlası katılımcıların %1’inden daha azına sahip. Bu nedenle herhangi bir anda kademeli bir başarısızlık olabilir ve satış yapan insanlar her zaman para, yani DOGE‘yi 0,60 dolar veya 0,01 dolardan satsalar, büyük bir kar elde ediyorlar ve bunun içinde olmak çok kötü bir durum. Öyleyse, buradaki en olası sonuç, felaketle sonuçlanan başarısızlıktır. Çünkü çılgınca gerçekçi olmayan beklentilere ve çok sınırlı deneyime sahip insanlar bu varlıkları edinirler ve başarısızlık meydana geldiğinde, tüm endüstri hakkındaki fikirleri Bill Maher’inki ile aynı olacak. Charlie Munger gibi ana akımdaki birçok insan…

CoinGecko’ya göre Dogecoin, yazı yazılırken 0,62 dolardan işlem görüyor ve geçtiğimiz hafta %73 arttı. Kripto para geride bıraktığımız günlerde ise yüzde 100 değer kazandı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.