Cardano Kurucusundan ADA ve ETH Yorumları: Milyonları Getiriyoruz!

Kriptocat Haber Editörü
Cardano Kurucusundan ADA ve ETH Yorumları: Milyonları Getiriyoruz!

Cardano genellikle bir Ethereum katili olarak adlandırılırken Yahoo Finance’e konuşan Cardano kurucusu Hoskinson, Ethereum ve ADA hakkındaki yorumlarından bahsetti ve ETH’nin aslında “kendi kendini” öldürdüğünü söyledi.

Cardano Kurucusundan ADA ve ETH Yorumları: Milyonları Getiriyoruz!

Cardano kurucusundan Ethereum 2.0 yorumu

Hoskinson, verdiği röportajda Ethereum’un mevcut proof-of-work (PoW) blockchain’ini proof-of-stake (PoS) olarak değiştireceği Ethereum 2.0 ile aslında “kendi kendini öldürdüğünü” söyledi. Hoskinson, Cardano’nun proof-of-stake açısından piyasa lideri olduğunu ve “mücadeleye liderlik ettiğini” iddia ediyor. Hoskinson, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bu mücadeleye biz liderlik ediyoruz. Pazara ilk biz girdik… Bir BMW’yi BMW yapan motor değildir. Onun bir parçasıdır, ancak büyün bir ekosisteme, bütün bir koleksiyona ihtiyacınız var.

Yönetişim, birlikte çalışabilirlik ve kullanıcı tabanları

Cardano’nun yaratıcısı, Eth 2.0’ın yönetişim konusunda “boyun eğdiğini” ve bu durumun, kurucuları emekli olduktan veya itibarını yitirdikten sonra ekosistemin gelişmesini zorlaştıracağını söylüyor. Hoskinson, “odunla çalışan buhar makinesi” ile karşılaştırdığı Bitcoin’den, çok yavaş gelişen bir sistem örneği olarak bahsetti:

Sistemi çaresizce geliştirmek isteyen Bitcoin ve çekirdek geliştiricileri var. Çekirdek geliştiriciler akıllı sözleşmeler ve side-chain’ler gibi birden fazla iyileştirme uygulamak isteseler bile, hiçbir şey yapamıyorlar.

Cardano Kurucusundan ADA ve ETH Yorumları: Milyonları Getiriyoruz!

Bu sırada Hoskinson’ın da işaret ettiği gibi, zincir için yönetişimi etkinleştirmek, Cardano projesinin yol haritasının hayati bir parçası. Kriptokoin.com olarak bu yol haritasını daha önce de paylaşmıştık. Hoskinson, Ethereum’un side-chain’ler için özel hükümler oluşturan Cardano, Polkadot, Cosmos gibi protokollerden daha az birlikte çalışabilir olduğunu söyledi. Son olarak Eth 2.0 ve Cardano’nun farklı teknolojiler ve felsefeleriyle farklı kullanıcı tabanlarına hitap ettiğini söyledi. Bu noktada, Cardano’nun Afrika’ya yönelik çabalarına işaret etti ve “Milyonları getiriyoruz” ifadelerini kullandı. Ardından, Ethereum’un bunu umursamadığını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.