Cardano Kurucusundan ADA, Bitcoin, Dogecoin ve Piyasa Tahminleri

Kriptocat Haber Editörü
Cardano Kurucusundan ADA, Bitcoin, Dogecoin ve Piyasa Tahminleri

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, “Piyasa ve Ekosistem Üzerine Düşünceler” başlıklı yeni bir Youtube videosunda mevcut durum hakkındaki düşüncelerini paylaştı.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson: Milyarlarca işlemi gerçekleştirmek için harika şeyler inşa ediyoruz

Hoskinson, kripto para alanındakilerin daha iyi bir şey inşa ettiğini açıkça ortaya koyuyor. Piyasadaki dağılım ve volatilitenin bunu gösterdiğini söylüyor. Cardano kurucusu, “Sektör olarak halledeceğiz. Kafa kafaya gidiyoruz ve her yıl milyarlarca işlemi gerçekleştiren ve toplu olarak trilyonlarca dolarlık değer içeren o muhteşem araçları inşa ediyoruz,” ifadelerini kullandı. Hoskinson ayrıca “Önümüzdeki 10 yıl içinde, finans mühendisliğinde, finansal ürünlerin yapımında ve bunların ticaretinin yapıldığı pazarlarda daha fazla ilerleme olacak,” ifadelerini kullandı.

Cardano Kurucusundan ADA, Bitcoin, Dogecoin ve Piyasa Tahminleri

Daha önce Dogecoin’in ani yükselişiyle Hoskinson, DOGE’un herhangi bir “içsel değerinin” olduğunu düşünmediğini paylaştı. Dahası, 2021’de kripto para piyasasına hükmeden altcoin ve meme-coin’lerin yükselişi, Bitcoin’in piyasa hakimiyetini kaybetmesine neden olmuştu.

Bitcoin ve piyasa etkisi

Hoskinson, Bitcoin’in piyasa üzerindeki etkisi hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Bu etkinin, 2020/2021 döneminin aksine 2017/2018’de daha belirgin olduğundan bahsetti. Ayrıca 2020/2021’de BTC’nin dominansının yüzde 43’lere kadar düşmesi ve kurumsalların yalnızca Bitcoin’i tercih etmemesi nedeniyle ilk kez döngüye ters bir hareket fark edildi. Hoskinson ayrıca kripto para fiyatlarını etkileyen şeylerden birinin, insanların proof-of-stake (PoS) ve proof-of-work’ü (PoW) birbirinden açık bir şekilde ayırması olduğunu söylüyor.

Cardano Kurucusundan ADA, Bitcoin, Dogecoin ve Piyasa Tahminleri

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere sonuç olarak Cardano son aylarda benzeri görülmemiş bir büyüme gördü ve Etiyopya hükümeti ile bir blockchain anlaşması imzaladı. Bunun yanı sıra yüzde 100 merkeziyetsizlik sağladı.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.