Cardano Kurucusu Dogecoin İçin Uyardı: Sistemik Bir Felaket!

Kriptocat Haber Editörü
Cardano Kurucusu Dogecoin İçin Uyardı: Sistemik Bir Felaket!

Cardano kurucusu Charles Hoskinson, kripto para piyasasını ele geçiren trendler hakkında her zaman düşüncesini dile getirmiştir. En son podcast’inde de Dogecoin (DOGE) topluluğuna, nasıl bir ortama girdikleri hakkında çeşitli bilgiler verdi.

Cardano kurucusu: DOGE heyecanı benim için önemli değil

Hoskinson, son DOGE hype’ının kendisi için hiç önemli olmadığını söyledi. 53 milyar doları aşan piyasa değeri ile DOGE, CoinMarketCap’te dördüncü sıraya yerleşti. Cardano (ADA) ise 43 milyar doları aşan piyasa değeri ile yedinci sırada yer aldı. Hoskinson, şaka-coin’inin devasa piyasa değerinin Cardano için bir endişe kaynağı olmadığını söyledi, “Beni gerçekten etkilemiyor. Umurumda değil,” dedi. Ancak daha önce bu konuda şöyle bir cümle kurmuştu:

Benim endişem daha çok DOGE yatırımcılarının gerçekçi olmayan beklentileri olması ve DOGE’un başarısızlığının kripto para birimi alanı üzerinde yaratacağı varoluşsal tehdit.

Cardano Kurucusu Dogecoin İçin Uyardı: Sistemik Bir Felaket!

Hoskinson ayrıca, DOGE topluluğunun yüzde 99’unun coin’i satın aldıktan sonra “zengin olacaklarını” düşündüklerini belirtti. Topluluğun aynı zihniyeti devam ederse, toplumu potansiyel bir “panik satışı” konusunda uyardı. Dolaşımdaki DOGE’un yüzde 90’ından fazlası, katılımcıların yüzde birinden daha azına ait. Hoskinson, bu konuda “Herhangi bir zamanda, kademeli bir arıza yaşanabilir,” diyor. Ayrıca Hoskinson, “çılgın derecede gerçekçi olmayan beklentilerin” altını çizerek, başarısızlıkla karşılaştıklarında tüm endüstriye bakışın değişeceğini ve çoğu insanın Bitcoin hakkında “Bu bir aldatmaca, bu bir ponzi dolandırıcılığı, kullanımı ve faydası yok, gerçek bir şey değil,” diyen Charlie Munger gibi düşüneceğini iddia etti.

Hoskinson: Dogecoin, kripto düzenlemesine bahane olabilir

Cardano Kurucusu Dogecoin İçin Uyardı: Sistemik Bir Felaket!

Hoskinson, siyasi çevreden insanların bu tür örnekleri kripto endüstrisindeki ağır düzenleme hamlesini gerçekleştirmek için bir bahane olacak kullanacaklarını belirtti:

Bir piyasada bir skandal veya büyük bir çöküş meydana geldiğinde, genellikle sorunu nadiren düzelten ve genellikle rekabeti yok etmek ve içerideki kişilere fayda sağlamak için kullanılan bir tepki ve düzenleme gelir.

Hoskinson, DOGE’un başarısız olması durumunda tüm endüstrinin varoluşsal bir krizle karşı karşıya kalacağını iddia etti. Hoskinson, “Sektörümün itibarını zedeleyen şeyleri sevmiyorum. DOGE olayının sürdürülebilir olmadığına ve kriptoda sistemik bir felaketle sonuçlanacağına inanıyorum,” dedi.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.