Cardano Kurucusu Charles Hoskinson: Milyarları Hedefliyoruz!

Kriptocat Haber Editörü
Cardano Kurucusu Charles Hoskinson: Milyarları Hedefliyoruz!

Input Output Hong Kong (IOHK) CEO’su Charles Hoskinson, Cardano (ADA)’nun dünya çapında milyonlarca kullanıcıya değil milyarlarca kullanıcıya hizmet etmek için oluşturulduğunu vurguluyor.

Charles Hoskinson: Cardano milyonlarca kullanıcıya değil milyarlarca kullanıcıya hizmet etmek istiyor

Cardano‘nun mucidi yeni bir videoda 429.700 takipçisine, dördüncü en büyük kripto paranın geliştirilmesinin arkasındaki motivasyonun iki temel soruya dayandığını söylüyor. Charles Hoskinson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Cardano’nun amacı, ‘Nereye gitmemiz gerekiyor? Milyonlu bir ekosisteme değil, milyar insana sahip bir ekosisteme sahip olmak ve bunun için sürdürülebilir bir şekilde bir finansal işletim sistemi sağlayabilmek için ne yapmalıyız?

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson: Milyarları Hedefliyoruz!

Charles Hoskinson: Akıllı sözleşme modelini tamamen elden geçirmeye karar verdik

Cardano, dünya nüfusunun önemli bir kısmına hizmet etmeyi hedeflerken, Charles Hoskinson akıllı sözleşme modelini neden sıfırdan değiştirmeye karar verdiklerini açıklıyor. Charles Hoskinson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Akıllı sözleşme modelini tamamen elden geçirmeye karar verdik. Birincisi, güvensiz olduğu için ve güvenliksiz jailbreak’li uygulamalar nedeniyle kaybedilen milyarlarca dolarlık müşteri fonu verildiğini görebilirsiniz. İkincisi, istikrarsızdır: öngörülebilir maliyetler, uygulamaların talep ettiği yüksek GAS ücretleri…

Charles Hoskinson: Cardano milyonlarca geliştiricinin ekosisteme katılmasına izin verecek

Charles Hoskinson ayrıca Cardano’nun akıllı sözleşme modelinin dünya çapında milyonlarca geliştiricinin ekosisteme katılmasına izin vereceğini vurguluyor. Charles Hoskinson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Yalnızca 80.000 Solidity geliştiricisi var. Dünya çapında Dot Net geliştiricileri ve Java geliştiricileri olan 25 milyon geliştirici var. Öyleyse bu insanları nasıl getireceğiz ve son 40 yıl boyunca trilyonlarca dolarlık yazılımları toplu olarak yazdıkları araçlarını, tekniklerini ve dillerini Cardano ekosistemine nasıl kullanmalarını sağlayabiliriz?

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson: Milyarları Hedefliyoruz!

Charles Hoskinson: Bu sektörümüzdeki en büyük anlaşmalardan biridir

Kriptokoin.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, IOHK’nın Afrika’daki son girişimine gelince Charles Hoskinson, kıtadaki projelerinin daha yeni başladığını söylüyor. Charles Hoskinson konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

İç savaş sırasında Etiyopya ile müzakere etmemiz dört yıldan fazla sürdü. Buna rağmen, en düşük iş yapma kolaylığına sahip ülkelerin %5’i listesinde yer almasına rağmen, 20 milyondan fazla insana ulaşacak olan beş milyon kişi için bir anlaşma imzalamayı başardık, bu da en büyüklerinden biridir. Sektörümüzdeki en büyük tek anlaşmalar değil.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.