Cardano HODLers İçin Strateji Değişti mi?

Kriptocat Haber Editörü
Cardano HODLers İçin Strateji Değişti mi?

Altcoinlerin geri dönüş yaptığı bir zamanda, ADA 1.000.000 cüzdana ulaştı. Bu noktada ödüller zirveye ulaştıkça stake etmelerin artması muhtemeldir. Ağın korumasının daha da yükselmesi bekleniyor. Zira stake edilen ADA hacmi artıyor ve fiyat da bu noktada %30 artarak 1,72 Dolar seviyesinin üzerine çıktı. ADA’nın ticaret hacmi, coinmarketcap.com’dan gelen verilere göre %52 arttı. Fiyat düşmesine rağmen, cüzdan oluşturma hızı günde 6800’ün üzerinde bulunuyor. ADA HODLers’ın daha yüksek karlılık beklemesi muhtemel.

Cardano HODLers İçin Strateji Değişti mi?

Cardano HODLers için sırada ne var?

Yukarıdaki tabloya göre, ADA’nın fiyatı büyük ölçüde Mayıs 2021’in başından bu yana aynı seviyede bulunuyor. Mayıs ortasında zirveye ulaştıktan sonra fiyat sürekli düştü. Mevcut fiyat seviyesinde, büyük HODLers tarafından konsantrasyonda bir düşüş var. Büyük yatırımcıların yalnızca %24’ü ADA’yı 12 aydan uzun süredir elinde tutuyor. Bunun nedeni uzun vadede düşük yatırım getirisi veya düşük volatilite olabilir. Bu, 2021’in başından beri değişti ve sürekli bir fiyat rallisinin ardından HODLers için karlılığın artması muhtemel.

Cardano HODLers İçin Strateji Değişti mi?

Yukarıdaki grafiğe göre aktif adreslerde zirve yaptıktan sonra aktif adres sayısı düştü. Ancak, 2021’in başındaki seviyenin üzerinde kalmaya devam ediyor. Ağ geçtiğimiz hafta 86 Milyar $ değerinde işlem gerçekleştirdi ve HODLers portföyü üzerindeki etkisi büyük ölçüde olumlu. Altcoin, bir süredir satış baskısına direndi. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere ağ büyümesi %4,6 seviyesinde. Cardano ADA’yı bir aydan daha kısa bir süredir elinde tutan yatırımcıların %38’i dipten alım yaptıktan sonra karlı durumdalar. Fiyat, bir haftadan daha kısa bir süre önce 2,24 $’lık ATH’den geldi ve yüksek ticaret hacmi ve talep artışı ile ona doğru yükseldi. ADA’nın portföyler üzerindeki etkisi, 2021’in başından beri büyük ölçüde olumludur. Kan banyosunun ardından düşüşe rağmen, 2021’in başından bu yana ROI %31,85’tir. Ek olarak, ADA, BTC ile negatif ilişkilidir ve BTC’nin aralık fiyatı, ADA’nın uzun ve sürekli fiyat rallisi için muhtemelen pozitif bir durum ortaya koyuyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.