Cardano Ethereum’u Devirecek mi? İşte Tahminler

Kriptocat Haber Editörü
Cardano Ethereum’u Devirecek mi? İşte Tahminler

Nugget’s News’ten tanınmış kripto analisti Alex Saunders, Cardano (ADA)’nın Ethereum’u tahttan indirmeyi denemek ve bir numaralı akıllı sözleşme platformu haline gelmek için neyi başarması gerektiğini açıklıyor.

Cardano ve Ethereum

Altcoin Daily sunucuları Aaron ve Austin Arnold ile yaptığı röportajda Saunders, Ethereum’un (ETH) bir numaralı akıllı sözleşme platformu statüsünü koruyup koruyamayacağını veya Cardano (ADA) gibi diğer projelerin tahtı ele geçirip geçiremeyeceğini düşünüyor.  Saunders, yarışların eğiliminde olduğu gibi, blockchain yarışının tamamen zamanlama ile ilgili olduğunu vurguluyor. Saunders, birden fazla zincirin birlikte çalışarak yan yana çalıştığı bir gelecek beklerken bu durumun, bir öncü olacağını tahmin ediyor. Şimdilik Ethereum bu duruma liderlik ediyor. Bununla birlikte, analist, platform hızlı bir şekilde ölçeklenemezse ve gaz ücretleri küçük traderlar için aşırı derecede pahalı kalırsa, kullanıcıların muhtemelen diğer platformlara geçeceğini belirtiyor. Saunders bu noktada “umarım tüm bu zincirler birlikte çalışabilir. Her şey zamanlamayla ilgili. Ethereum peşini bırakmazsa ve aylarca gaz ücretleri için 100 dolar seviyesinde kalırsa bu durumda muhtemelen Binance Smart Chain’e çok fazla pazar payını kaybetmelerini beklerim” ifadesini kullanıyor.

Akıllı sözleşmeler

Analist, Cardano’nun akıllı sözleşmeleri bir an önce başlatması gerektiğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere Ethereum rakibi Input Output Hong Kong’un (IOHK) arkasındaki geliştirme ekibi Nisan ayında akıllı sözleşme işlevselliğinin bu Ağustos ayında blok zincirinde başlatılacağını duyurdu. Saunders, ekibin rakip Blockchain’lerde zaten mevcut olanlarla karşılaştırılabilir merkezi olmayan finans (DeFi) ürünleri sağlayamaması durumunda, piyasada rekabet etmekte büyük sorunlar yaşayacağının altını çiziyor ve ekliyor:

Cardano için konuşmak gerekirse , işleri gerçekten yürütmek zorundalar. Daha ne kadar bekleyebileceklerini bilmiyorum. Rekabet etmek istiyorsanız gerçekten bir şeyler çıkarmaları gerekiyor. Çünkü Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) var.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.