Cardano, Dogecoin, Ethereum Classic: Şimdi Neler Beklenmeli?

Kriptocat Haber Editörü
Cardano, Dogecoin, Ethereum Classic: Şimdi Neler Beklenmeli?

Cardano, Dogecoin ve Ethereum Classic. DOGE’nin fiyat rallisi, Elon Musk’ın SNL programında verdiği mesajların ardından birkaç gün önce sona ermiş olabilir. Ancak Ethereum, Cardano ve Ethereum Classic (ETC) gibi diğer altcoinler etkili bir şekilde yükselmeye devam ediyor. Bu durum Altcoin’lerin bir kısmının kırmızı bölgeye girmesini engelliyor.

Dogecoin

Yazının yazıldığı sırada, kripto para piyasasının toplam değeri Dogecoin ve Shiba Inu gibi bir dizi yeni meme coin’in hakim olduğu son hareketle yüzde iki oranında toparlandı. Dogecoin, Elon Musk’ın SNL görünümünden sonra düşüş eğilimine girdi ve böylece topluluğun 1 dolarlık beklentileri de boşa çıktı. Teknik analist Michaël van de Poppe ise farklı bir görüşe sahipti. Poppe Twitter’dan yaptığı açıklamada “Dogecoin yükselmedi, beklendiği gibi düştü. İvmenin ve heyecanın kaybolacağını ve spot ışığının inşa edilmekte olan güzel, merkezi olmayan alan ve ekosistemlere geri dönmesini gerçekten umuyorum. Hakimiyet yeni bir düşük seviyeye ulaştı” açıklamasında bulunuyor.

Cardano

Cardano, merkezi olmayan alanda hızlı adımlar atıyor ve tüm iyi nedenlerden dolayı son zamanlarda haberlere konu oluyor. Aslında ADA, bu yıl yüzde 3,200’den fazla büyüdü ve fiyat artışının ana nedenleri arasında en son güncellemeler ve ortaklıklar bulunuyor. ConsenSys İletişim ve İçerik Direktörü James Beck, Cardano’ya göre ikinci katman çözümlerini tercih ediyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Beck “daha fazla DeFi kullanıcısı, Ethereum uyumlu Katman 2 ağlarına akın edecek. DeFi geliştiricileri, daha düşük gaz ücretlerinden yararlanmak için uygulamalarını ve kullanıcılarını 2. katmana taşımak istiyorlar.” diyor. Peter Brandt ve Mike Novogratz’ın beğenileri ise diğer altcoinler ile karşılaştırıldığında Cardano’ya olan eğilimleri ifade ediyor.

Ethereum Classic

Ethereum Classic, geçen haftaya göre fiyatta yüzde 185’lik bir artış kaydetti. Öte yandan Ethereum, düzeltme yaşamadan önce aynı zaman diliminde yalnızca yüzde 24’lük bir artışa tanık oldu. Bu durum, geçen Ağustos ayında bir dizi %51 saldırısına maruz kalan bir altcoin için inanılmaz bir büyüme anlamına geliyor. ETC’nin yol haritası şimdi “ETC şu anda %51 saldırı olasılığını azaltmak için MESS kullanıyor ” ifadesine yer veriyor. Bunun dışında, ETC Geliştirici İlişkileri Direktörü Stevan Lohja, yakın tarihli bir gönderide “ETC, ETH özelliklerini içeriyordu, bu da ETH Berlin özellik setinin de ETC’ye gelmesini bekleyebileceğiniz anlamına geliyor” ifadesini kullandı.

Bitcoin için ne anlama geliyor?

Cardano, Dogecoin, Ethereum Classic: Şimdi Neler Beklenmeli?

Yatırımcıların gözleri yavaş yavaş altcoin’lere doğru kayarken, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti de grafiklere keskin bir şekilde düşüyor. Crypto.com’un COO’su Eric Anziani, yatırımcıların son zamanlarda altcoinlerin önemini nasıl anlamaya başladığını vurgulayan kişilerden. Anziani konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer veriyor:

Bitcoin’in kurumsal olarak benimsenmesiyle ilgili anlatı biraz azaldığından, yatırımcılar Bitcoin dışındaki blok zincirlerine ve protokollere yönelmeye başladı. Bitcoin çok sağlam bir değer deposu olmasına rağmen, piyasa bir bütün olarak altcoinlerin ve ilgili projelerinin kripto alanının geleceği için ne kadar önemli olduğunun farkına varıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.