Cardano CEO’su, Kripto Para Piyasasının Getirdiği Stresle Mücadele Etme Yolu Olarak Farkındalığı Önerdi

Kriptocat Haber Editörü
Cardano CEO’su, Kripto Para Piyasasının Getirdiği Stresle Mücadele Etme Yolu Olarak Farkındalığı Önerdi

Input Output Küresel (IOG) ve Cardano (ADA) CEO’su Charles Hoskinson, sıkıntı vakitlerle başa çıkma konusundaki tavsiyelerini paylaşmak için toplumsal medyada açıklamalarda bulundu. Hoskinson, multi-milyar dolarlık bir şirket yönetme tecrübesinden yola çıkarak bu güç vakitleri atlatmanın anahtarı olarak farkındalığa işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçen haftanın olayları, kripto para ile ilgilenen herkes için gerçek bir uyanma davetiydi. Çin, Elon Musk ve ABD’nin düzenleyici kaygılarından kaynaklanan tehditler tarafından yönlendirilen FUD, piyasayı çökertmek için komplo kurdu. Yalnızca bir buçuk hafta evvel, toplam kripto para piyasası bedeli birinci sefer 2,5 trilyon dolara ulaştığı için kripto piyasaları yükseliyordu. Lakin FUD yayıldıktan sonra olaylar berbata gitmeye başladı.

Bunun sonucu olarak endişe ve panik temelli süreçler görüldü. Bu durum, bu çöküşün tadını çıkaran kriptodan nefret edenler tarafından daha da kötüleştirildi.

Zorluk Karşısında Farkındalık

Cardano işvereni Charles Hoskinson, olaylar üzerinde sakinleştirici bir tesir yaymak hedefiyle, geçen haftanın gerilimiyle başa çıkmak için bir strateji olarak farkındalık ve esnekliği teşvik ederek durumu ele aldı. Hoskinson, yatırımcıların son vakitlerde piyasayı soğutmak için artan makro olaylar üzerinde hiçbir denetimlerinin olmadığını ima etti.

“Gerçekten güç olan, kolektif bir aktiflik olduğunda. Gördüğünüz üzere kripto para piyasaları ABD tarafındaki regülason ve Çin tarafında bir baskı ile uğraşıyor. Her ikisi de pazarın balonuna iğne batırdı ve artık işler o kadar düzgün görünmüyor.”

Hoskinson, çok büyümenin felakete yer hazırladığını lakin, bunun hakkında ne söylenirse söylenilsin, insanların genel olarak dinlemediğine dikkat çekiyor:

“İnsanları ne kadar uyarırsanız, bu şeyler hakkında ne kadar konuşursanız ve bir şeyler yükselirken, aşağı inerken dikkatli olun, farkında olun deseniz de beşerler dinlemiyor. Asla yapmayacaklar zira zenginleştikleri an tüm meselelerin ortadan kalkacağını düşünüyorlar.”

Hoskinson, şu an olduğu yere gelirken zorluklarla ve bilinmeyen vakitlerle karşı karşıya geldiğini söyledi. Ancak onu iniş ve çıkışlardan çıkardığı şey, günlük rutinimize dahil etmeyi önerdiği farkındalıktı. Farkındalık; yorum yahut yargılama olmaksızın, o anda neyin hissedildiğinin ağır bir halde farkında olunmasını sağlayan bir meditasyon cinsidir. Bu, nefes alma sistemlerini, rehberli imgeleri ve vücudu ve zihni gevşetmek için öteki uygulamaları içerir.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.