Cardano, Afrika’daki İkinci Büyük Ortaklığını Duyurdu

Kriptocat Haber Editörü
Cardano, Afrika’daki İkinci Büyük Ortaklığını Duyurdu

Cardano, Afrika’daki genişlemesine bir başka ortak ile devam ediyor. Bu seferki iş birliği Tanzanya hükümeti ile gerçekleşti.

IOHK ve World Mobile, Cardano’nun blockchain’ini kullanarak Tanzanya’daki topluluklara dijital kimlikler, mobil internet bağlantısı ve mali kabul yaratmak için bir girişimde bulundu.

Tanzanya ve Cardano iş birliği

1.3 milyar insandan oluşan Afrika kıtasının internet bağlantısı ile ilgili büyük bir sorunu var. Nüfusun yarısından fazlasının (700 milyon) internete erişimi yok. Tanzanya’da da durum böyle. Dahası Doğu Afrika ülkesi küresel bağlantıdan yoksun olduğu için eğitim kalitesi, sağlık sistemi ve mobil bağlantısı ile mücadele ediyor.

Input Output ve World Mobile Group, Cardano’nun blockchain’i aracılığıyla Tanzanya’daki sosyal, dijital ve finansal hizmetlere daha iyi erişim sağlamayı amaçlayan bir ortaklık ortaya koydu. Raporda, şirketlerin projeye Zanzibar adasından başlayacakları bilgisi verildi. Ana hedefleri, sürdürülebilir, güneş enerjili enerji kaynaklarını kullanırken aynı zamanda kaliteli internet bağlantısı sağlamak olacaktır.

World Mobile CEO’su Micky Watkins, IOHK’dan ortaklarıyla birlikte organizasyonun misyonunu şöyle vurguladı:

World Mobile; sahiplik, yönetişim ve kimliğin kullanıcıyı güçlendirmek ve erişimi sürdürülebilir bir şekilde herkes için erişilebilir kılmak için çalışan, insanlar ve bağlantı arasındaki yeni bir ilişkiye dayalı bir ağ oluşturmuştur. Input Output ile bu sembolik ortaklığı kurduğum için çok mutluyum. Birlikte çabalarımız yeni bir dünyanın kapılarını açacaktır.

Cardano’nun Afrika’ya açılması

Haber, proof-of-stake konsensüsünü kullanan blockchain platformunun bir başka Afrika ülkesiyle ortaklığını açıklamasından birkaç gün önce geldi. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere Cardano, Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile iş birliği kurduklarını duyurmuştu. Ağ, Etiyopya’nın eğitim kurumuyla birlikte ülkede blockchain tabanlı bir ulusal kimlik ve kazanım kayıt sistemi oluşturmayı hedefliyor.

Şu anda Cardano, piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi olarak kripto dünyasında yerini alıyor.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.