Cardano (ADA) Yaratıcısı, Biden’ın Yeni Vergi Planı Hakkında Konuştu

Kriptocat Haber Editörü
Cardano (ADA) Yaratıcısı, Biden’ın Yeni Vergi Planı Hakkında Konuştu

Cardano‘nun yaratıcısı (ADA) Charles Hoskinson, Biden idaresinin sermaye karları üzerindeki vergi oranını artırma planlarının kripto para piyasaları için uyguna işaret olmayabileceği konusunda uyardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ask Me Anything (AMA) oturumunda kelam alan Hoskinson, mevcut idare sermaye çıkarları için ek vergiler koymaya karar verirse kripto para piyasalarının çökebileceğine işaret ediyor.

“Bu fiyatları kestirim edemezsiniz. Çok fazla değişken faktör vardır. Hele ki sermaye ikiye katlanırsa piyasalar için yıkıcı olacaktır.”

Şu anda, uzun vadeli sermaye karının vergi oranı %23,8’de yer alıyor. Biden’ın teklifiyle bu sayı %43.4’e kadar yükselebilir. Hoskinson, önerilen vergi artırımlarından ferdî olarak da etkileneceğini tabir etti.

“Görünüşe nazaran, denizaşırı kurumlar için de kurumlar vergisi oranı ikiye katlanacak. Görünüşe nazaran şahsî vergilerim de ikiye katlanacak. Sermaye yararlarına ait en son vergi önerisi %20’den %43,5’e çıkıyor.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.