Cardano (ADA), İlk Çapraz Zincir Köprüsünü Başlatacak

Kriptocat Haber Editörü
Cardano (ADA), İlk Çapraz Zincir Köprüsünü Başlatacak

Cardano (ADA) ve Nervos (CKB), önümüzdeki altı hafta içerisinde platformlarında birlikte çalışabilirliği etkinleştirmeyi planladıklarını söyledi. Cardano’nun gerisindeki geliştirme takımına nazaran bu köprü, sanayinin Nerveos ve IOHK’yı keşfetme imkanlarını daha da ileriye taşıyacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İki şirket yaptıkları basın açıklamasında lansmanın değerli olduğunu, zira piyasa bedeli açısından milyarlarca dolar bedelinde iki ekosistemi birbirine bağladığını söyledi.

Blockchain hızlandırıcısı olan Mousebelt, Nervos’tan gelecek finansmanla birlikte teknolojiyi geliştirmek için görevlendirildi. Cardano takımı de ağa bağlanmak için uzmanlık ve çeşitli kaynakları taahhüt edecek.

Bilindiği üzere Force Bridge, kullanıcıların Nervos yahut Cardano’nun lokal para üniteleri (CKB ve ADA) ile birbirinin yerine geçebilecek halde süreç yapmasına imkan tanıyacak. Ayrıyeten gelen bilgilere nazaran iştirakçiler kendi wrapped tokenlarını her iki zincir üzerinde de oluşturabilecekler.

Köprünün, kullanıcıların her iki ağdan özelliklere erişmek için farklı cüzdanlara sahip olma yükünü azaltırken, her iki platformun kripto para ünitelerindeki süreç maliyetlerini düşürmesi bekleniyor. Şirketler, her iki zincirdeki geliştiricilerin de merkezi olmayan uygulamalarını ve kullanıcı tabanlarını genişletmek için hizmetlere ve özelliklere erişmesine müsaade vereceğini söyledi.

IOHK CTO’su Romain Pellerin, bahse ait şu tabirleri kullandı:

“Blockchain teknolojisinin sadece kullanıcıların bir blokzincirine yahut standarda kilitlenmediğinde genel kabul göreceğine inanıyoruz.

Kullanıcıların meselesiz bir tecrübe yaşamalarını sağlamak için bunun üzere köprüler mutlak bir gerekliliktir.”

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.