Cardano (ADA) Geliştiricisi IOHK, Tanzanya’daki Büyük Ortaklığını Duyurdu

Kriptocat Haber Editörü
Cardano (ADA) Geliştiricisi IOHK, Tanzanya’daki Büyük Ortaklığını Duyurdu

Cardano (ADA) geliştiricisi IOHK, blockchain takviyeli World Mobile ile büyük bir paydaşlık yaptığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mutabakatın bir modülü olarak, iki şirket, nüfusun büyük bir kısmının sabit internet irtibatından yararlanamadığı Afrika ülkesi Tanzanya’da yeni bir taşınabilir ağ kuracak. Gaye 100.000 şahsa 5G’ye erişim sağlamak olacak.

Sıradan taşınabilir sağlayıcıların uzak bölgelere genişlemesinin ekonomik açıdan rastgele bir getirisi olmasa da, World Mobile, bunu paylaşım iktisadı sistemiyle mümkün kılmayı hedefliyor. İşletmeler WMT tokenları ile ödül toplarken, bölgelerini bağlı tutmak için düğümler çalıştırabilecekler.

IOHK, Atala PRISM ademi merkeziyetçi kimlik tahlilinden yararlanarak blockchain takviyeli kimliklerin uygulanması üzerinde çalışacak.

IOHK Ortaklılık Kurmayı Sürdürüyor

IOHK bu haftanın başlarında Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile bir mutabakat sağlamayı başardı. Yaklaşık beş milyon öğrenci, notlarını kaydetmeyi ve izlemeyi kolaylaştıracak blok zinciri tabanlı kimlik sisteminden yararlanabilecek.

Ayrıyeten yapay zeka firması SingularityNet, Etiyopya’da yapay zeka ve robotik üzere alanlarda projeler geliştirmeye odaklanacak bir laboratuvar kurmak için IOHK ile işbirliği yapacak.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında sayılmamaktadır. Bu sebeple, yalnızca burada yer alan bilgi ve yorumlara dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.